به روز شده: 1 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 77009
زمان انتشار: سه شنبه 1 بهمن 1398 - 14:54:22
سردار اشتری مطرح کرد:

بهره گیری از تکنولوژی های روز برای مبارزه با قاچاق کالا/ ارتقاء امنیت برای فعالان حوزه اقتصادی

بهره گیری از تکنولوژی های روز برای مبارزه با قاچاق کالا/ ارتقاء امنیت برای فعالان حوزه اقتصادی
حقوق شهروندی  - فرمانده نیروی انتظامی گفت: اقدامات پلیس در راستای بهبود وضعیت اقتصادی در کشور و کمک به رونق تولید و حمایت از تولید گران، اقتصاد گران و پیشگیری از جرایم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار حسین اشتری  در اولین همایش "نقش پلیس در امنیت اقتصادی و رونق تولید در افق گام دوم انقلاب اسلامی" که امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: امروز یکی از موضوعات مهم و مطرح در کشور اقتصاد است؛ براساس نظرسنجی های صورت گرفته توسط دستگاه های مختلف، بیشترین و مهم ترین دغدغه مردم حول موضوعات اقتصادی است.

وی با بیان اینکه موضوعاتی از جمله کارآفرینی و اشتغال در اقتصاد نهفته است، ادامه داد: اقتصاد دغدغه مردم و خصوصا مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی )؛ این در حالی است که دشمن با هدف گذاری های متعدد در تلاش است که اجازه ندهد ما به اهداف عالیه ای که پیش بینی کرده ایم برسیم.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین عنوان کرد: تصمیماتی که در داخل و خارج از کشور گرفته می شود و جنگ اقتصادی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده، سبب مشکلاتی است که باید در این راستا به دنبال محقق شدن شعار فرمانده کل قوا "رونق تولید " باشیم و ببینیم که در این راستا چه کارهایی انجام داده ایم.

این مقام عالی انتظامی تصریح کرد: همان طور که ما در عرصه های امنیتی دارای فرماندهان به نامی هستیم، در عرصه تولید و چرخه اقتصادی نیز عزیزانی فعالیت می کنند که ایثارگر و مجاهدان عرصه اقتصادی هستند و از این جهت خدا را شاکریم؛ که انصافا جمع حاضر در این همایش جز موثرترین افراد برای پیشرفت اقتصاد کشور هستند.

سردار اشتری تاکید کرد: نیروی انتظامی وظیفه ایجاد و ارتقاء امنیت برای مدیران و افرادی که در عرصه اقتصادی گام بر می دارند را بر عهده دارد؛ ما باید تلاش کنیم فعالان عرصه اقتصادی در محیطی امن بتوانند امور مربوط به خود را به نحو احسن انجام دهند.

این مقام عالی انتظامی ادامه داد : حمایت از تولید کنندگان نیز از دیگر موضوعاتی است که باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد؛ ما باید تلاش کنیم که به تولید و امنیت در عرصه اقتصادی خدشه ای وارد نشود که ورود کالاهای غیرمجاز به کشور از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه افرادی با قاچاق کالا در صدد ضربه زدن به اقتصاد کشور هستند، گفت: البته طی سال های گذشته اقدامات خوبی انجام شده و با کسانی که سامازندهی و غیرسامازندهی شده به کشور کالای قاچاق وارد می کنند، برخورد شده است.

سردار اشتری تاکید کرد: در راستای مبارزه با ورودکالای قاچاق به کشور باید یک برنامه ریزی بهتر، با بهره گیری از تکنولوژی های روز و تمامی ظر فیت ها  بتوانیم از سرچشمه، مانع قاچاق کالا شویم.

این مقام عالی انتظامی عنوان کرد: امروز در خدمت تمامی فعالان اقتصادی هستیم تا بتوانیم در آرامش کامل آن چیزی  که مورد نظر شما و تایید مجموعه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است را به خوبی انجام دهید.

وی ادامه داد: لازمه این امر برگزاری جلسات متعدد در این راستاست؛ در واقع همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید با هدف هماهنگی های هر چه بیشتر و انجام اقدامات جهادی و حرکت به جلو برگزار شده است.

سردار اشتری تاکید کرد:  هدف ما صرفا برگزاری یک همایش یک روزه و تبلیغات رسانه ای نیست بلکه تمامی دستگاه های مسئول و خصوصا نیروی انتظامی باید پاسخگو باشند البته راهکارها مشخص و اقدامات خوبی نیز انجام شده است.

فرمانده انتظامی با انتقاد از برخی نگاه ها به پلیس عنوان کرد: شاید نگاه بعضی ها به پلیس نگاه سلبی و جنبه های برخوردی باشد اما ما پلیس امنیت اقتصادی را در ناجا راه اندازی کرده ایم و با شبکه ها و مافیاهایی که به دنبال ضربه به اقتصاد کشور بوده و هستند با کمک دستگاه قضائی هوشمندانه و قاطعانه برخورد کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با مفاسد برای ارتقای رونق اقتصاد در کشور است، عنوان کرد: اگر پرونده ای هم تشکیل شده و برخوردی هم صورت گرفته برای حمایت از کسانی است که صادقانه، پاک دستانه و مجاهدانه کار می کنند در غیر این صورت شما نمی توانید در فضایی آرام و مسیری درست حرکت کنید.

سردار اشتری در پایان خاطر نشان کرد: اقدامات پلیس در راستای بهبود وضعیت اقتصادی در کشور و کمک به رونق تولید و حمایت از تولید گران، اقتصاد گران و پیشگیری از جرایم است.

کد مطلب: 77009
زمان انتشار: سه شنبه 1 بهمن 1398 - 14:54:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده