به روز شده: 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 77035
زمان انتشار: شنبه 5 بهمن 1398 - 11:30:49

هشدار سازمان ملل درباره بحران آموزش و پرورش در جهان/عدم دسترسی ۲۵۸ میلیون کودک به مدرسه

هشدار سازمان ملل درباره بحران آموزش و پرورش در جهان/عدم دسترسی ۲۵۸ میلیون کودک به مدرسه
کودکان  - طبق گزارش سازمان ملل ۲۵۸ میلیون کودک و نوجوان در سراسر جهان هنوز به مدرسه و آموزش های لازم دسترسی ندارند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حق دسترسی به آموزش یکی از موضوعات حقوق بشری است که باید کودکان و بزرگسالان و همه مردم به آن دسترسی داشته باشند .

این در حالی است که یونسکو در جدیدیترین گزارش خود اعلام کرده است  ۲۵۸ میلیون کودک  زیر ۱۷ سال در سراسر جهان از دسترسی به آموزش محرومند و تنها  ۴۹ درصد تحصیلات متوسطه را پشت سر می گذارند. علاوه بر این هفتصد و هفتاد میلیون بزرگسال بیسواد هستند که بیشتر آنها را زنان تشکیل می دهند.

براساس گزارش آسوشیتدپدرس، امینه محمد معاون دبیر کل سازمان ملل متحد با اعلام این خبر گفت: این وضعیت بسیار نگران کننده است نه فقط به دلیل اینکه میلیون ها نفر از تحصیل محرومند بلکه به این دلیل که میلیون ها کودک و بزرگسال از حق طبیعی و حقوق بشری که همان حق آموزش است محرومند و این امر غیرقابل قبول است .

آدری آزولای مدیر کل یونسکو در روز بین المللی آموزش ۲۴ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی مصادف با چهارم بهمن ماهدر این زمینه گفت: در زمینه آموزش و پرورش نه تنها به سرمایه گزاری گسترده در سراسر جهان نیاز داریم بلکه بازنگری سیستم های آموزشی نیز بسیار ضروری است .

وی همچنین تصریح کرد: بدون آموزش فراگیر و عادلانه و فرصت‌های مادام العمر برای همه، کشورها در دستیابی به برابری جنسیتی و شکستن چرخه فقر که میلیون‌ها کودک، جوان و بزرگسال را از زندگی بازمی‌دارد، موفق نخواهند شد.

 

کد مطلب: 77035
زمان انتشار: شنبه 5 بهمن 1398 - 11:30:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب