به روز شده: 13 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 77070
زمان انتشار: دوشنبه 14 بهمن 1398 - 13:00:43

انتشار کتاب حقوق سیاسی اجتماعی زنان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

زنان  - کتاب "حقوق سیاسی اجتماعی زنان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران" با هدف تبیین دیدگاه واقعی رژیم پهلوی و نظام جمهوری اسلامی به حقوق زنان و از سوی دیگر بررسی تحولات علمی ایجاد شده برای بهره‌مندی آنان از حقوق سیاسی و اجتماعی خود، در دوره‌ مذکور، منتشر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کتاب «حقوق سیاسی اجتماعی زنان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران» به قلم حسن طغرانگار توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.

هدف کلی این کتاب از سویی تبیین دیدگاه واقعی رژیم پهلوی و نظام جمهوری اسلامی به حقوق زنان و از سوی دیگر بررسی تحولات علمی ایجاد شده برای بهره‌مندی آنان از حقوق سیاسی و اجتماعی خود، در دوره‌ مذکور، می‌باشد.

انتشار کتاب حقوق سیاسی و اجتماعی زنان بعد و پس از انقلاب

این کتاب با اندیشه‌ به دست آوردن بررسی تا حد امکان جامعی درباره‌ی نوع دیدگاه حاکم بر حقوق زنان، حضور سیاسی_اجتماعی آنان در دوره‌ قبل و بعد از انقلاب اسلامی و حضور عملی زنان در عرصه سیاست و اجتماع و بهره‌مندی آنان از حقوق سیاسی اجتماعی شکل گرفت.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: «جایگاه و نقش زنان باتوجه به محدودیت‌های مختلفی که با آن‌ها دست به گریبان‌اند، موضوعی قابل تحقیق در تمام جوامع و برهه‌های تاریخی است. شناسایی و تحلیل حقوق زنان در یکی دو سده‌ اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است؛ زیرا بر اثر تحولات فکری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، زنان در پی نقش موثرتر و اشکارتری در جامعه بوده و به این منظور حقوق سیاسی و اجتماعی متعددی را مطالبه کرده است.»

این اثر به چهار بخش و متشکل از چند فصل تقسیم و تنظیم شده است. بخش اول به دیدگاه‌های مختلف درباره‌ حقوق و جایگاه زنان در اجتماع پرداخته شده است.

بخش دوم و سوم هر کدام به ترتیب، حقوق سیاسی_اجتماعی زنان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن را مورد واکاوی قرار داده است.

بخش پایانی این کتاب، ناظر بر بررسی مقایسه‌ای حقوق زنان پیش و پس از انقلاب اسلامی است.

کد مطلب: 77070
زمان انتشار: دوشنبه 14 بهمن 1398 - 13:00:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب