به روز شده: 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 77109
زمان انتشار: یکشنبه 20 بهمن 1398 - 14:46:15

موفقیت فرایند فرزندخواندگی در ایران/ افزایش یارانه کودکان معلول و بی سرپرست

موفقیت فرایند فرزندخواندگی در ایران/ افزایش یارانه کودکان معلول و بی سرپرست
کودکان  - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: یارانه پرداختی به کودکان بی سرپرست و معلول از ماه جاری افزایش می یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: از ماه جاری ( بهمن ماه) یارانه کودکان در مراکز شبه خانواده از ۴٢٠ هزار تومان به ۶۵٠ افزایش می‌یابد.

وی افزود: یارانه افراد دارای معلولیت حاضر در مراکز شبه خانواده نیز که پیش از این ۵٧٠ هزار تومان بود با توجه به اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان به ٩٢۴ هزار تومان رسیده که ۶٢ درصد افزایش یافته است. با توجه به مخارج بیشتر افراد ١٢ تا ١٨ ساله هم یارانه آنها از ۴٢٠ هزار تومان به ٧۵٠ تومان می‌رسد که تا ٧٩ درصد افزایش می‌یابد. بر این اساس یارانه مراکز شبه خانواده بین ۵۵ درصد تا ٧٩ درصد با توجه به وجود معلولیت و سن افزایش می یابد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: مراکز شبه خانواده یکی از مولودهای انقلاب اسلامی است و در گذشته فرزندان دارای سرپرستان غیر موثر در نوانخانه‌ها و پرورشگاه‌ها بودند و هیچ مالکیت و هویت خاصی برای افراد وجود نداشت، اما در حال حاضر مفهوم مالکیت در بین کودکان این مراکز جا افتاده و مجموعه شبه خانواده جای آسایشگاه‌ها و پرورشگاه‌ها را گرفته است. هدفگذاری ما این است که هر فرزندی در خانواده مراحل رشد و نمو را طی کند و هرکس سرپرست موثری ندارد در وهله اول به خانواده‌ها سپرده شوند.

وی با اشاره به موفقیت فرایند فرزندخواندگی در ایران، گفت: به زودی سامانه ملی فرزندخواندگی افتتاح می‌شود که باعث تسهیل فرایند فرزندخواندگی با رعایت جوانب قانونی خواهد بود که در حال حاضر این سامانه به شکل آزمایشی در حال کار است. از این به بعد هر فرزندی که خانواده جایگزین مناسب داشته باشد یارانه امداد آنها برقرار می‌شود.

کد مطلب: 77109
زمان انتشار: یکشنبه 20 بهمن 1398 - 14:46:15
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب