به روز شده: 1 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 77164
زمان انتشار: سه شنبه 29 بهمن 1398 - 19:46:31

رژیم سعودی نوجوانان شیعه را اعدام می کند

رژیم سعودی نوجوانان شیعه را اعدام می کند
حقوق بشر  > جهان  - رژیم سعودی به عنوانی یکی از سردمداران نقض حقوق بشر٬ در سایه سکوت سازمان های حقوق بشری همچنان به سرکوب و کشتار زندانیان سیاسی بی گناه و در راس آنها نوجوانان ادامه می دهد.

 شرایط شهر شیعه‌نشین «قطیف» در عربستان برای اهالی آن بسیار اسف‌بار ودردناک است٬ گویی که سرنوشت‌ آنها ظلم وستم بوده ‌؛ ظلمی که آنها را وادار به تسلیم نمی‌کند٬ بلکه سبب می‌شود تا آنها در سایه سکوت سازمان‌های حقوق بشری همچنان به صلح و انتخاب خود پایبند باشند.

مردم قطیف نبردی طولانی در پیش دارند که محاکمه‌های مضحک و ظاهری کسانی که خودسرانه بازداشت شده‌اند٬ در صدر این نبرد قرار دارد. این بازداشت‌شدگان در معرض بدترین انواع شکنجه هستند؛ تنها به جرم تظاهرات مسالمت‌جویانه و درخواست عدالت و انصاف!

این در حالی است که محاکمه و صدور حکم برای یک نوجوان کاملا یک‌طرفه صورت می‌گیرد و او فرصت دفاع از خود و یا داشتن یک وکیل را ندارد. جلسات صوری دادگاه برگزار می‌شود و این متهم کوچک حتی نمی‌داند ماجرا از چه قرار است! او مجبور است که به دستور رژیم حاکم بر کشور و دستگاه قضایی آن فقط تسلیم شود.

اگر مقامات سعودی تصمیم بگیرند این نوجوان را اعدام کنند٬ بعد از به شهادت رساندن او به خانواده‌اش خبر می‌دهند و این متهم بی گناه را تنها دفن کرده و حتی به خانواده‌اش اجازه نخواهند داد با او خداحافظی کنند.

در خلال روزهای گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه مقامات 12 نوجوان بازداشت‌شده سیاسی را تهدید به قتل کرده‌اند.

چندین طرف حقوقی هشدار داده‌اند که امکان اجرای این احکام به زودی وجود دارد و منابع سازمان اروپایی-سعودی حقوق بشر به وبسایت خبری العهد گزارش دادند که نگرانی‌ها در این خصوص جدی بوده و برخی از این نوجوانان تنها امضای پادشاهی را برای اجرای حکم نیاز دارند و در میان آنها نیز هستند کسانی که حکمشان صادر شده و در انتظار تجدید نظر مانده‌اند.

بر اساس آنچه گفته شد٬ این روش در اجرای حکم٬ صرف نظر از اینکه دستگیری و محاکمه آنها کار درستی بوده یا نه صراحتا نقض حقوق بشر به شمار می‌رود.

 

کد مطلب: 77164
زمان انتشار: سه شنبه 29 بهمن 1398 - 19:46:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد