به روز شده: 3 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 77169
زمان انتشار: چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 13:54:42

افزایش آمار خودکشی در آمریکا

افزایش آمار خودکشی در آمریکا
حقوق بشر  > جهان  - برخی رسانه‌های آمریکایی با انتشار آمار و ارقام حاکی از افزایش روز افزون خودکشی در این کشور، بی تفاوتی دولت را یکی از عوامل اصلی تشدید این معضل اجتماعی دانستند.

 «واشنگتن فری بیکن» در مطلبی با اشاره به آمار روز افزون خودکشی در آمریکا و ناتوانی کارشناسان در پیدا کردن چرایی این امر نوشت در حالیکه هنوز دلیل منطقی برای رشد آمار خودکشی پیدا نشده، دولت فدرال و کنگره با بی تفاوتی و اختصاص بودجه ناچیز، در تشدید این معضل اجتماعی مقصر هستند.  

از ابتدای هزاره سوم تاکنون هر ساله بر تعداد آمریکایی هایی که در اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند افزوده می شود. به گونه ای که تنها در سال ۲۰۱۸، ۵۰ هزار نفر در اثر خودکشی جان خود را از دست دادند.

این روند افزایشی مداوم پس از تقریبا یک دهه و نیم کاهش آغاز شده و حالا با چنان سرعتی پیش می رود که نرخ خودکشی در سال ۲۰۱۸ در آمریکا به بالاترین میزان خودکشی از آغاز جنگ جهانی دوم رسیده است.

خودکشی اکنون در بین ۱۰ علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده قرار دارد، دومین علت شایع مرگ آمریکایی های بین ۱۰ تا ۲۴ سال و سومین دلیل مرگ افراد میان ۲۵ تا ۴۴ سال است.

این آمار و ارقام در عین حال که یک فاجعه است، اما رازآلود هم هستند. چراکه کارشناسان نتوانسته اند منطقی برای این آمار و ارقام بیابند. دکتر جاناتان سینگر رییس انجمن خودکشی شناسی آمریکا (AAS) در این خصوص گفت: ما پاسخ خوبی نداریم و این دقیق ترین پاسخ است.

از سوی دیگر در حالی که دولت فدرال میلیون ها دلار برای سوء مصرف الکل و میلیارد ها دلار برای مبارزه با مواد مخدر اختصاص می دهد، مبارزه با خودکشی جای چندانی در بودجه ایالات متحده ندارد و لذا نبود تحقیقات لازم و همچنین منابع محدود، وضعیت را سال به سال کشنده تر از پیش می کند.

میزان خودکشی در سال ۲۰۱۸ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر برابر با ۱۴.۸ نفر بوده است که بالاترین آمار از سال ۱۹۳۸ (آمار خودکشی در این سال ۱۵.۳ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است) می باشد.

سینگر در بخش دیگری از سخنان خود توضیح می دهد که آمار بالای خودکشی جوانان آمریکایی می تواند با مسائل پرخطری همچون مصرف نوشیدنی های الکلی، روابط جنسی، مصرف مواد مخدر و غیره ارتباط داشته باشد.

دکتر بارت اندروز Dr. Bart Andrews عضو انجمن خودکشی شناسی آمریکا اظهار داشت در دسترس بودن سلاح گرم شاید از دیگر دلایلی باشد که می توان آن را در روند رو به رشد مرگ و میر ناشی از خودکشی دخیل دانست. در خانه های آمریکایی ها ۴۰۰ میلیون قبضه سلاح گرم وجود دارد.

 

کد مطلب: 77169
زمان انتشار: چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 13:54:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد