به روز شده: 3 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 77272
زمان انتشار: جمعه 16 اسفند 1398 - 17:30:06
بیانیه­ ستاد حقوق بشر درباره­ کشتار مسلمانان مظلوم هندی؛

آزادی­‌خواهان جهان از کیان انسانیت و مرزهای حرمت جان و ناموس مسلمانان هندی دفاع کنند

آزادی­‌خواهان جهان از کیان انسانیت و مرزهای حرمت جان و ناموس مسلمانان هندی دفاع کنند
حقوق بشر  > جهان  - ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای تهاجم وحشیانه علیه مسلمانان هندی را شدیداً محکوم نمود و از دولت هند خواست تا حقوق انسانی و شهروندی مسلمانان این کشور را تضمین و اسلام‌­ستیزان و خشونت­‌گرایان را مجازات نموده و جامعه‌‌ای امن و محیطی آرام برای زندگی مسلمانان هندی، فراهم نماید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

با عنایت به این که «ایمان به کرامت و ارزش والای انسان» یکی از مبانی شکل­‌گیری جمهوری اسلامی ایران است، جمهوری اسلامی ایران «تعهد برادرانه­ نسبت به همه­ ی مسلمانان و حمایت بی­‌دریغ از مستضعفان جهان» را رسالت انسانی و وظیفه­ ی اسلامی خود می­‌داند.

حوادث اخیر در کشور هند، پیش از آن که جان و ناموس و مال برداران و خواهران مسلمان و مظلوم هندی را در معرض هتک و تعرض قرار دهد، آبرو و حیثیت انسانی همه­ ی انسان­‌ها را مورد تهدید و خطر قرار داده­ و کرامت انسانی را زیر پا گذاشته و عملاً مستضعفان بی‌­پناه را در معرض تیغ وحشیانه­ ی عده‌­ای بی‌وجدان قرار داده ­است.   

هندوستان خانه­ ی ملتی چندقومی، چندمذهبی و چند زبانی است که مردمان مختلف در این سرزمین وسیع در کنار هم با احترام به تنوع فرهنگی سالیان متمادی است که در کنار هم و به­ صورت مسالمت­‌آمیز زندگی می­‌کنند. کمتر کشوری در جهان وجود دارد که به اندازه­ ی هند دارای فرهنگ‌‌های متنوع باشد.

اما در این میان، مسلمانان صرفاً یک اقلیت دینی در میان جمعیت صدها میلیونی هندوستان نبوده ­اند، چراکه اسلام حق بزرگ و منحصر به فردی برای استقلال و آزادی هند و به تبع آن حق ابدی به همه­ ی هندی­‌ها در طول تاریخ داشته و خواهد داشت. به اذعان بزرگان هند همچون گاندی آزاداندیش، آزادی هندوستان از سلطه­ ی استعمارگر پیر جزیره و پیروزی هندی­‌ها بر خودبرتربینی و تبعیض­ باوری انگلیسی­‌های خبیث، مرهون پیروی از آموزه­‌های امام حسینعلیه السلام، فرزند شجاع، آزادی­‌خواه و مبارز پیامبر خاتمصلی­‌الله علیه و آله و سلم بوده ­است.

بخش سوم قانون اساسی هند به صراحت در اصول 14 و 15، برابری همه نزد قانون و ممنوعیت تبعیض بر اساس مذهب، نژاد، طبقه یا محل تولد را تضمین نموده و دولت هندوستان نیز همواره بر برابری مدنی و سیاسی شهروندان خود تأکید نموده­ است. با این حال متأسفانه در ایام اخیر افراط‌گرایی خشونت­‌بار، اسلام‌­ستیزی عریان و تضییع حقوق مسلمانان بی­‌گناه از سوی گروه‌­های افراطی در قالب حمله به اماکن، تجمعات و اشخاص مسلمان به­ گونه­‌ای بروز و ظهور داشته است که اراده­ یا توان دولت هند برای تأمین کرامت و حقوق انسانی مسلمانان را در معرض ابهام قرار داده است.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن این که تهاجم وحشیانه علیه مسلمانان هندی را شدیداً محکوم نموده و آن را متأثر از میراث منحوس استعمار انگلیس در هند برای اختلاف­ افکنی میان اقوام و ادیان مختلف می­ داند، بر این باور است در تحلیل و ارزیابی این حوادث خونین نباید نقش رسانه ­های امریکایی برای پنهان­ نگه­ داشتن اشغالگری صهیونیست­‌ها­ و تجاوزپیشگی سعودی­ ها و انحراف افکار عمومی جهانی به ­ویژه مسلمانان از تمرکز بر روی کشتار وحشیانه ­ی مسلمانان در فلسطین و یمن را نادیده گرفت.

بر این اساس، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از همه­ ی جمعیت­ها و گروه ­های اجتماعی، علمی، فرهنگی و صنفی و به ­ویژه دانشجویان و دانش­ آموزان و نیز شخصیت­‌های سیاسی، اجتماعی، رسانه­ ای، علمی و فرهنگی آزادی­ خواه و مستقل در سراسر جهان درخواست می­ کند تا در برابر هتک حرمت انسان و انسانیت از سوی چند فرد و یا گروه خونخوار ساکت ننشسته و با نقش ­آفرینی خود از کیان انسانیت و مرزهای حرمت جان و ناموس مسلمانان هندی دفاع نمایند.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری فرهنگ غنی ملت هندوستان، از دولت هند انتظار دارد تا حقوق انسانی و شهروندی مسلمانان این کشور را تضمین نموده و با اسلام­ ستیزی و ترویج خشونت علیه مسلمانان مبارزه کرده و اسلام ­ستیزان و خشونت­ گرایان را مجازات نموده و جامعه‌ ای امن و محیطی آرامش‌­بخش برای زندگی عزتمندانه و احترام ­آمیز مسلمانان هندی فراهم نماید.       

 

کد مطلب: 77272
زمان انتشار: جمعه 16 اسفند 1398 - 17:30:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد