به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 77367
زمان انتشار: یکشنبه 3 فروردین 1399 - 22:19:51

نیروهای نظامی آمریکا آماده سرکوب اعتراضات مدنی در بحبوحه سرعت شیوع کرونا

نیروهای نظامی آمریکا آماده سرکوب اعتراضات مدنی در بحبوحه سرعت شیوع کرونا
حقوق بشر  > جهان  -  نیروهای نظامی آمریکا در حال آماده شدن برای سرکوب اعتراضات مدنی احتمالی و همکاری در کنترل اوضاع در صورت تشدید بحران در بحبوحه شیوع کرونا، هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی در گزارشی اعلام کرد: ۴۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در ایالت نیویورک آمریکا ثبت شده است .

این در حالی است که شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر از زبان فرماندار ایالت نیویورک افزایش شمار جان باختگان ویروس کرونا در این ایالت را ۱۱۴ نفر و شمار افراد مبتلا را حدود ۱۵ هزار نفر اعلام کرد.

گوینده این شبکه همچنین افزود: شهردار نیویورک از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواست برای اعزام افراد داوطلب و تجهیزات پزشکی به مناطق آسیب دیده از ویروس کرونا از نیروهای ارتش استفاده شود.

شمار مبتلایان در ایالت نیویورک به حدی بالا است که برای تبدیل هتل‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی به بیمارستان، ارتش وارد عمل شد.

با توجه به کثرت مبتلایان، ارتش آمریکا وارد این ایالت شده تا هتل‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و مکان‌های ورزشی را به درمانگاه مخصوص نگهداری از بیماران تبدیل کند.

در همین حال نشریه آمریکایی نیوزویک فاش کرد که نیروهای مسلح آمریکا در حال آماده شدن برای سرکوب اعتراضات مدنی احتمالی و همکاری در کنترل اوضاع در صورت تشدید بحران، هستند.

فرمانده گارد ملی آمریکا به خبرنگار نیوزویک گفته است که احتمال دارد دهها هزار نیروی گارد ملی به‌منظور کمک به ایالت‌های مختلف آمریکا برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کرونا به‌کار گرفته شوند.

از سوی دیگر، در پی کمبود تجهیزات پزشکی در بحبوبحه شیوع کرونا، مسئولان بهداشتی کالیفرنیا با صدور دستورالعملی به بیمارستان‌ها ابلاغ کردند که از این پس، تنها از افرادی که شرایط جسمانی بسیاروخیمی دارند تست گرفته شود.

بنا به گزارش نیویورک‌تایمز، در کالیفرنیا، علیرغم آنکه به انجام گسترده آزمایش کرونا توصیه می‌شود، مسئولان بهداشت و درمان این ایالت، دستورالعملی را به بیمارستان‌ها ابلاغ کرده‌اند که طبق آن تنها افراد با حال جسمانی وخیم را مورد آزمایش قرار دهند.

دستورالعمل جدید مسئولان بهداشت کالیفرنیا نمایانگر کمبود کیت‌های تشخیص کرونا و تجهیزات حیاتی پزشکی همچون ماسک و گان در این ایالت است.

در پی این دستورالعمل مسئولان بهداشت لس‌آنجلس با صدور نامه‌ای به بیمارستان‌های این منطقه در خصوص افزایش انتقال ویروس کرونا در جامعه هشدار داد.

نگرانی‌ها از کمبود تجهیزات پزشکی در آمریکا در حالی رو به افزایش است که ویروس کرونا در این کشور به سرعت در حال شیوع است .

 

کد مطلب: 77367
زمان انتشار: یکشنبه 3 فروردین 1399 - 22:19:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد