به روز شده: 9 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 77382
زمان انتشار: سه شنبه 5 فروردین 1399 - 13:04:04

پیگیری درمان کودکان کار دارای علایم کرونا از سوی بهزیستی

پیگیری درمان کودکان کار دارای علایم کرونا از سوی بهزیستی
کودکان  - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: اجرای طرح ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ادامه دارد و کودکانی که دارای علائم کرونا باشند به مراکز درمانی ارجاع شده و وضعیت آنان از سوی بهزیستی پیگیری می‌شود.

«حبیب‌الله مسعودی‌فرید» با بیان اینکه اگر کودکان کار و خیابان دارای علائم مشهودی مانند سرفه شدید، تب بالا، بی‌حالی و کوفتگی و تنگی نفس باشند، کارشناسان اجرای طرح سریعأ موضوع را پیگیری می کنند، اظهار داشت: کارشناسان با ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فورا با اورژانس پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس می‌گیرند تا این کودکان به مراکز درمانی منتقل شوند.

وی در گفتگو با ایرنا، افزود: تاکنون مورد مشکوکی از کرونا بین کودکان کار و خیابان گزارش نشده اما سایتی از سوی بهزیستی برای ثبت موارد مشکوک در همه استان‌ها راه‌اندازی شده است؛ گزارش‌ها به صورت روزانه در این سایت ثبت خواهد شد.

مسعودی فرید ادامه داد: اگر مواردی باشد اعلام خواهد شد؛ در صورت مثبت شدن ابتلای هر کودک کار و خیابان، کارشناس بهزیستی وضعیت او را پیگیری خواهد کرد. بنیاد مستضعفان پنج میلیارد تومان جهت مبارزه با کرونا در اختیار بهزیستی قرار داده است.

وی گفت: همچنین در اجرای این طرح، نحوه شستن دست‌ها به صورت عملی به کودکان کار و خیابان آموزش داده می‌شود و سپس بسته بهداشت فردی شامل ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی کننده و مایع دستشویی یک نفره تحویل آنان می‌شود و کارشناسان همانجا از کودکان می‌خواهند که آموزش‌ها را انجام دهند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی اظهار داشت: کارشناسان اورژانس اجتماعی هر روز این آموزش‌ها را تکرار می‌کنند و طی این آموزش‌ها، چهار بسته به هر کودک کار و خیابان تحویل می‌شود و اگر لازم باشد توزیع این بسته‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.

وی گفت: بسته‌ها به صورت روزانه به کودکان تحویل می‌شود چرا که حمل و نقل بسته‌ها به آسانی انجام شود و از سوی دیگر توزیع روزانه باعث خواهد شد کودک هم مورد پایش قرار گیرند و هم کارشناسان از نحوه درست بسته پیشین، مطمئن شوند.

 

 

کد مطلب: 77382
زمان انتشار: سه شنبه 5 فروردین 1399 - 13:04:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب