به روز شده: 10 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 77406
زمان انتشار: پنجشنبه 7 فروردین 1399 - 17:56:47
آیت الله رئیسی در گفتگو با فرماندهان سپاه و ارتش و استانداران؛

نجات جان انسان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد/اروپایی‌ها اگر در ادعای کمک به ایران صادقند تحریم‌ها را بردارند

نجات جان انسان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد/اروپایی‌ها اگر در ادعای کمک به ایران صادقند تحریم‌ها را بردارند
قوه قضائیه  - رئیس قوه قضائیه گفت: اگر کشور‌های اروپایی قصد کمک به مردم ایران را دارند و در ادعای خود صادق هستند تحریم‌ها به ویژه تحریم در حوزه دارو را برداشته و مانع تراشی‌ها را کنار بگذارند تا جمهوری اسلامی بتواند نیازمندی‌ها را در حوزه بهداشتی و درمان تامین نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه امروز( پنج شنبه) در تماس‌های تلفنی جداگانه با فرمانده کل ارتش و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استانداران و روسای کل دادگستری استان‌های مازندران، هرمزگان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته در مقابله با کرونا و سیل اخیر قرار گرفت.

رئیس قوه قضاییه در این تماس از ورود و اقدامات ارتشیان و سایر نیرو‌های مسلح در خدمات رسانی به مردم تشکر کرد و افزود: از اقدامات واحد‌های مختلف ارتش و ساماندهی سریع نیرو‌ها برای ضد عفونی کردن معابر و محله‌ها و همچنین اقدامات بهداشتی و درمانی در کمک به کادر درمان تشکر می کنم؛ ارتش در این زمینه به خوبی درخشیده و سازمان دهی سریع شما در ایجاد بیمارستان و نقاهتگاه‌ها هم امید ویژه‌ای برای مردم ایجاد کرده و هم جان تازه‌ای به کادر بهداشت و درمان کشور داده است. اقدامات جهادی ارتش برای مردم اطمینان آفرین و امیدبخش است.

امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش،نیز در این خصوص گفت: آنچه در رسانه‌ها به آن پرداخته شده، بخشی از اقدامات جهادی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. ما با همه توان در خدمت مردم و بخش بهداشتی و درمانی کشور هستیم و آمادگی مناسبی برای خدمت ایجاد کرده ایم.

رئیس قوه قضائیه در ادامه در گفتگو با سرلشگر سلامی فرمانده کل سپاه هم گفتگوی تلفنی‌ای داشت و گفت: وقتی هزاران تخت توسط نیرو‌های مسلح در حداقل زمان برای ارائه خدمات فراهم می‌شود چه نیازی به چند تخت ارسالی است، اگر کشور‌های اروپایی قصد کمک به مردم ایران را دارند و در ادعای خود صادق هستند تحریم‌ها به ویژه تحریم در حوزه دارو را برداشته و مانع تراشی‌ها را کنار بگذارند تا جمهوری اسلامی بتواند نیازمندی‌ها را در حوزه بهداشتی و درمان تامین نماید.

آیت الله رئیسی در ادامه در تماس با استانداران، تأکید کرد: نجات جان یک انسان برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و تمام تلاش مسوولان باید این باشد که از تلفات انسانی جلوگیری نمایند. در طول این مدت شاهد بوده ایم، در هر جایی که مدیران منطقه‌ای و استانی محدودیت و سختگیری‌های بیشتری را اعمال کردند، آن منطقه به لحاظ کنترل بیماری و کمتر شایع شدن آن، موثرتر عمل کرده و این دلیلی بر صحت نظر کارشناسان است.

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان و فریدون همتی استاندار هرمزگان ، در خصوص سیل اخیر گفتند: اقدامات گسترده‌ای در رابطه با خرابی‌های سیل اخیر در روستا‌ها و مناطق سیل زده انجام شده و فقط از نظر برخی راه‌های مواصلاتی و آب شرب مشکل داریم که آن‌ها نیز به زودی مرتفع خواهند شد.

کد مطلب: 77406
زمان انتشار: پنجشنبه 7 فروردین 1399 - 17:56:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری