به روز شده: 13 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 77466
زمان انتشار: پنجشنبه 14 فروردین 1399 - 17:36:00

اظهارات یک منبع آگاه در وزارت بهداشت درباره پزشکان بدون مرز/ حامی این پزشکان کیست؟

اظهارات یک منبع آگاه در وزارت بهداشت درباره پزشکان بدون مرز/ حامی این پزشکان کیست؟
حقوق بشر  > ایران  - یک منبع آگاه در وزارت بهداشت درباره سفر پزشکان بدون مرز به ایران، گفت: اگر کشورهای اروپایی و سازمان‌های بین المللی قصد کمک به ملت ایران را دارند، نیازی به کمک های پزشکان بدون مرز که خودمان نیز آن اقلام را در کشور داریم، نیست؛ باید برای لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران تلاش کنند.

درپی اخباری مبنی بر هماهنگی گروه پزشکان بدون مرز با وزارت بهداشت به ایران، یک منبع آگاه در وزارت بهداشت ضمن تکذیب هماهنگی سفر گروه اعزامی سازمان پزشکان بدون مرز با این وزارتخانه، اخبار منتشرشده درباره تجهیزات ارسالی آنان را کذب خواند.

این منبع آگاه درباره ارزش و جزئیات محموله ارسالی به ایران از سوی گروه موسوم به پزشکان بدون مرز، گفت: این محموله ارزشی کمتر از ۲۰ هزار دلار داشته و هیچ متخصصی مرتبط با ویروس کرونا همراه این گروه نبوده است.

طبق گزارش ایسنا،این منبع آگاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام این اقلام به میزان کافی در کشور تولید شده و وجود دارد و بیمارستان‌های صحرایی نیروهای مسلح نیز آماده هستند در صورت نیاز، عملیاتی شوند. اگر کشورهای اروپایی و سازمان‌های بین المللی قصد کمک به ملت ایران را دارند، باید برای لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران تلاش کنند.

با افشای محتویات تحقیرآمیز «محموله کمکی» سازمان موسوم به «پزشکان بدون مرز» به ایران و روشن شدن این حقیقت که تنها دو نفر از تیم ۹ نفره اعزامی «پزشک» هستند و حتی یک متخصص امراض عفونی (تخصص مستقیم مورد نیاز در مقابله با کروناویروس) در آن حضور ندارد، به نظر می‌رسد که پرونده این ماجرا با اعلام رسمی عدم نیاز از سوی وزارت بهداشت، بسته شده باشد.

ایران،یکی از قطب‌های دانش پزشکی در سطح دنیاست و برخی از زبده ترین و شهیرترین متخصصان پزشکی دنیا در داخل کشور و در عرصه بین‌المللی به فعالیت‌های علمی و درمانی مشغول هستند؛ ارتش سرفراز جمهوری اسلامی در عرض ۷ روز توانست یک نقاهتگاه ۳۰۰۰ تختخوابی بیماران کرونایی را با همه تجهیزات لازم برپا کند و ده‌ها بیمارستان صحرایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نقاط مختلف کشور ایجاد شده و تمام توان کادر درمانی و پزشکی نیروهای مسلح و وزارت بهداشت، پای کارند و کشور هنوز ظرفیت‌های استفاده نشده زیادی در مقابله با کرونا دارد.

مشرق در گزارشی در این خصوص نوشت: پس از برررسی های صورت گرفته درباره اقدامات پزشکان بدون مرز، ورود «مریم رجوی»، سرکرده فرقه تروریستی منافقین به عرصه حمایت از این گروه اعزامی ، معما را پیچیده‌تر از قبل کرد.

در این میان، طبق برخی گزارش‌ها، قرار بود یکی از موسسان سازمان «پزشکان بدون مرز» و از چهره‌های کلیدی این تشکیلات، یعنی «برنارد کوشنر» نیز همراه با تیم اعزامی وارد ایران شود که بنا به دلایلی این اتفاق نیافتاد. سوابق کوشنر و پیوندهای این چهره با سازمان منافقین، تا حدی به رمزگشایی ماجرا کمک می کند.

کوشنر که یک پزشک است، از موسسان «پزشکان بدون مرز»  و سازمان «پزشکان دنیا»  نیز هست. او که در سال ۱۹۷۱ از موسسان اصلی «پزشکان بدون مرز» بود، بر سر اختلاف با رییس این تشکیلات، «کلود مالوره»، در سال ۱۹۸۰ سازمان «پزشکان جهان» را به همراه ۱۴ پزشک فرانسوی دیگر  تاسیس کرد.

کوشنر بارها به همراه تعدادی از سیاستمداران صهیونیست، دست راستی و ضدایرانی غرب(که به واسطه پول‌های کلان دریافتی از سازمان منافقین، تقریبا مهمان ثابت مراسم و رویدادهای این سازمان تروریستی ورشکسته هستند) در کنفرانس های زیادی که به ریاست سرکرده این فرقه مزدور در پاریس برگزار شده شرکت و سخنرانی علیه کشورمان داشته است.

دشمنی با ایران و البته نقش او به عنوان آلت دست مستقیم رژیم صهیونیستی در مقابله با ایران از خط به خط  مصاحبه ها وسخنرانی هایش آشکار و روشن است.

حال با این اوصاف، و لحاظ  سوابق برنارد کوشنر، به عنوان یک صهیونیست متعصب و مزدور اجاره‌ای سازمان منافقین و روشن شدن ماهیت حقیر و توهین‌آمیز کمک‌ها و اعلام رسمی عدم نیاز به آن‌ها از سوی مقامات وزارت بهداشت، دیگرنیازی به حضور و فعالیت آنان در خاک کشورمان نیست.

 

کد مطلب: 77466
زمان انتشار: پنجشنبه 14 فروردین 1399 - 17:36:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد