به روز شده: 3 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 77495
زمان انتشار: دوشنبه 18 فروردین 1399 - 01:29:57

اظهارات کولویل درباره اقدامات کشورها جهت جلوگیری از شیوع کرونا در زندانها

حقوق بشر  > جهان  - سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر با اشاره به اقدامات کشورها درباره آزادی زندانیان جهت جلوگیری از شیوع کرونا گفت: ایران نزدیک به صد هزار زندانی را جهت حفظ سلامت زندانیان موقتاَ آزاد نموده که این اقدامی مثبت و باعث دلگرمی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اظهار داشت: پس از آنکه کمیساریای عالی حقوق بشر میشل باچلت هفته ی گذشته مصرانه از دولتها درخواست کرد تا در جهت جلوگیری از شیوع فاجعه آمیز ویروس کویید ۱۹ نسبت به کاهش جمعیت زندانهای خود اقدام کنند، تعدادی از کشورها در این راستا اتخاذ عمل کرده اند

روپرت کولویل افزود: به عنوان مثال، ایران نزدیک به صد هزار زندانی را جهت حفظ سلامت زندانیان موقتاَ آزاد نموده است و این اقدامی مثبت و باعث دلگرمی است.

وی تصریح کرد: روز گذشته اندونزی اعلام کرد قصد دارد تعداد سی هزار زندانی محکوم شده برای جرائمی همچون مصرف مواد مخدر را آزاد کند و مطلع شدیم هند و ترکیه نیز در حال بررسی روند آزادسازی تعداد بالایی از زندانیان خود می باشند.

سخنگوی کمیساریای عالی تاکید کرد: کشورهای دیگر نیز تا کنون آزادی ارقام گوناگونی از زندانیان خود را اعلام داشته اند که این تعداد شامل گروههای آسیب پذیری همچون زنان باردار، معلولین جسمی، سالمندان، بیماران، مجرمین کم خطر و کم سن، افرادی که در حال طی نمودن دوره ی پایانی محکومیت خود می باشند، هستند.

وی ادامه داد: ما به طور جد از دولتها می خواهیم کسانی را که بدون مبنای قانونی در ر زندان هستند و همچنین زندانیانی که به علت ارتکاب جرائم خطیر تحت حقوق بین الملل محکوم شده اند و یا افرادی که ممکن است خطری جدی برای دیگران قلمداد گردند، می بایست استثناَ در دوره ی شیوع بیماری به صورت موقت آزاد گردند.

کولویل در پایان گفت: ما همچنان مصرانه از کشورها خواستاریم بررسی کنند و برای افرادی که در زندان ها هستند اقدامات مقتضی را هر چه سریعتر در راستای تضمین ایجاد فاصله فیزیکی بین افراد که برای جلوگیری از شیوع ویروس کوبید ۱۹ ضروری است، به عمل آورند.
کد مطلب: 77495
زمان انتشار: دوشنبه 18 فروردین 1399 - 01:29:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد