به روز شده: 3 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 77498
زمان انتشار: دوشنبه 18 فروردین 1399 - 16:33:51

اصلانی: ۲۰۰ هزار بانوی بسیجی در سنگر مبارزه با کرونا فعالیت دارند

اصلانی:  ۲۰۰ هزار بانوی بسیجی در سنگر مبارزه با کرونا فعالیت دارند
زنان  - رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن تشریح فعالیت ۲۰۰ هزار بانوی بسیجی در سراسر کشور در سنگر مقابله با کرونا گفت: این خواهران یاریگران کادر درمانی و خدمت‌رسان همه اقشار آسیب پذیر جامعه در این روزهای بحرانی هستند.

مینو اصلانی با بیان اینکه بیش از ۹ میلیون عضو بسیج جامعه زنان در سطح شهرها، روستاها، دانشگاه ها، مدارس و غیره فعالیت می کنند، افزود: در بحران ویروس کرونا، از این تعداد، بیش از ۲۰۰ هزار خواهر بسیجی در قالب گروه های جهادی خدمات، در بیمارستان ها حضور دارند؛ از جمله امدادگران بسیجی که برای کمک به عزیزان کادر درمانی در بیمارستان ها فراخون شده اند و گروه های خدماتی که برای یاری رساندن به بیماران در بیمارستان ها و نقاهتگاه ها مستقر هستند.

طبق گزارش ایرنا، وی خاطرنشان کرد: گروه های جهادی زیادی در حال تولید ماسک و گان هستند که در تهران بزرگ بالغ بر ۲۰۰ هزار ماسک روزانه تولید می شود. همین مقدار در شهرری و سایر شهرهای استان تهران در حال تولید است که خوشبختانه همین روند در سراسر کشور در جریان است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، تهیه غذای گرم برای خانواده هایی که درگیر ویروس کرونا هستند و فرصت تهیه غذا برای فرزندان خانواده محدود است را از دیگر اقدامات خواهران بسیجی عنوان کرد و اظهار داشت: این خواهران غذای گرم را به منازل این افراد می رسانند.

وی ادامه داد: خواهران بسیجی بطور روزانه و مستمر به تهیه ارزاق برای خانواده هایی که سرپرست خانواده روزمزد بوده و در برهه زمانی کنونی دچار بیکاری شده اند، می پردازند و این بسته های معیشتی هر روز تهیه و در اختیار این خانواده ها قرار می گیرد.

اصلانی در مورد یاری رساندن به حاشیه نشینان هم یادآور شد: به حاشیه نشین ها هم که عمدتا روزمزد بوده و با مشکلات مالی مواجه هستند در کنار بسته های معیشتی شامل گوشت گرم، برنج، مرغ و سایر ملزومات که تهیه و توزیع می شود، وسایل بهداشتی از قبیل ماسک و مواد ضدعفونی کنننده هم ارایه می شود.

وی از تجلیل و اهدای گل خواهران بسیجی به خانواده های کادر درمان، پزشکان و پرستاران در سطح کشور خبر داد و افزود: تهیه آب میوه بویژه آب هویج برای بیمارستان ها و کادردرمان که بسیار مورد نیاز آنان است از اولویت های بسیج است که عمدتا در منازل و مساجد تهیه و در اختیار قرار داده می شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن تاکید بر این که بیش از ۲۰۰ هزار نفر از خواهران بسیجی به صورت شبانه روز در تلاش برای کمک به شهروندان در روزهای کرونایی هستند و روزهای تعطیل برای آنها معنایی ندارد، گفت: در این روزها، سامانه مشاوره اسلامی هم راه اندازی شده که بهترین فضا و فرصت برای ارایه مشاوره و ایجاد آرامش در خانواده ها است.

وی درباره این سامانه توضیح داد: بیش از ۱۵۰۰ مشاور در این سامانه فعال هستند، افرادی که دوره های آموزش روانشناسی اسلامی را گذرانده و در دوره های مختلف شبکه سازی شده اند تا در خدمت مردم بویژه بیماران قرار بگیرند.

اصلانی هدف از ایجاد این سامانه را اینگونه عنوان کرد: بحران کرونا با ویژگی خاص خود، استرس و وسواس بسیاری در خانواده ها  ایجاد و آرامش خانواده ها را دچار خدشه کرده و امیدواریم با این سامانه مشاوره به ایجاد و استقرار آرامش در خانواده ها کمک شود و اقشار مختلف جامعه ضمن رعایت موارد بهداشتی، از وسواس ها، استرس ها و اختلافات پیشگیری کنند.

وی با یادآوری این موضوع که در بحران کرونا، سازمان انتقال خون با کمبود خون و مشتقات آن مواجه است، تصریح کرد: با توجه به نیازی که کشور به تکمیل بانک اطلاعات خون دارد، امروز (دوشنبه) خواهران بسیجی در سراسر کشور در پایگاه های اهدای خون حضور می یابند و اقدام به اهدای خون خواهند کرد.

 

کد مطلب: 77498
زمان انتشار: دوشنبه 18 فروردین 1399 - 16:33:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب