به روز شده: 2 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 77508
زمان انتشار: چهارشنبه 20 فروردین 1399 - 10:10:34

گزارشگران شورای حقوق بشر خواستار حمایت ویژه از کودکان در روند مبارزه با کرونا شدند

گزارشگران شورای حقوق بشر خواستار حمایت ویژه از کودکان در روند مبارزه با کرونا شدند
کودکان  - گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل، بیانیه ای را در خصوص حمایت ویژه از کودکان در روند مبارزه با کرونا صادر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،7 آوریل 2020 (19 فروردین 99) گزارشگران ویژه شورای حقوق بشر  در این بیانیه خواستار اقدام فوری برای کاهش خطرهای خشونت علیه کودکان شدند و از تمامی کشورها خواستند تا تدابیر ویژه ای را برای حمایت از کودکان در روند مبارزه با کرونا اتخاذ کنند.

آنها از همه کشورها خواستند تا اقدامات مربوط به حمایت از میلیون‌ها کودک در سراسر جهان را که ممکن است در معرض خشونت، فروش، قاچاق، سوء استفاده جنسی و استثمار در طول همه گیری کووید 19 قرار بگیرند، تقویت کنند.

به گفته آنها والدین، مراقبان، ارائه دهندگان خدمات و مقامات اجرای قانون، برای به حداقل رساندن خطرات افزایش یافته برای کودکان، به حمایت بیشتری نیاز دارند.

 گزارشگران می گویند اقدامات قرنطینه و اختلال در ارائه خدمات محدود به حمایت از کودکان در سراسر دنیا، سبب شدت یافتن آسیب پذیری کودکان در تیمارستان‌ها، پرورشگاه ها، اردوگاه‌های پناهندگی، بازداشتگاههای مهاجرتی و سایر مراکز محصور ، به‌ویژه از نظر سوء استفاده جنسی و بهره برداری از آنها می‌شود.

گزارشگر ویژه فروش و سوءاستفاده جنسی از کودکان می گوید احتمالا کودکانی که در این مکان‌ها هستند ناشناخته می مانند.

این گزارشگر می گوید در زمان قرنطینه و بودن در منازل یا جاهای دیگر، کودکان در معرض خطر بیشتری برای تجربه خشنونت، استثمار و همچنین چالش هایی برای سلامت روانی خود قرار دارند.

گزارشگران از دولت ها می خواهند که از خدمات کافی و مجهز برای محافظت از کودکان و اجرای قانون برای آنها اطمینان حاصل کنند. این خدمات شامل خطوط تلفن رایگان 24 ساعته، خدمات پیام کوتاه رایگان، خدمات روانی و اجتماعی از راه دور و پناهگاه های سیار برای کودکان زیر سن قانونی است.

این بیانیه می افزاید: با توجه به ضعیف شدن روابط اجتماعی جامعه به دلیل این بحران، همه باید هوشیار باشند و هرگونه سوءظن مشکوک در مورد کودکان را گزارش دهند. محدودیتهای سفر و افزایش تعداد کاربران آنلاین باعث افزایش چشمگیر جرایم سایبری مانند آراستگی جنسی آنلاین و سوءاستفاده جنسی از کودکان خواهد شد.

 آنها می گویند مقابله با این امر مستلزم نیروهای ویژه و آموزش دیده پلیس برای نظارت بر شبکه های رمزگذاری شده کودک آزاری اینترنتی است؛ از دست رفتن درآمد خانواده باعث ضربه خوردن به آسیب پذیرترین کودکان جهان خواهد شد و آنها را به طعمه های آسان برای کودکان کار، بردگیِ خانگی، فحشا، گدایی اجباری و سایر موقعیت های استثماری تبدیل می کند که احتمالا تاثیرِ ماندگاری بر این قربانیان خواهد داشت.

گزارشگران می گویند که همه ما باید تلاش کنیم تا از متصدیان خط مقدم در خدمات محافظت از کودکان، نگهبانان محله، اجتماعات و اجرای قانون حمایت کنیم. همچنین باید کودکان را توانمند کنیم تا در پاسخ به این بحران، از جمله از طریق ابتکار عمل به همسالان، به طور جدی مشارکت کنند.

در انتها گزارشگران ویژه بر این باورند که از این طریق میتوان اطمینان حاصل کرد که کرامت و حقوق کودکان محفوظ است و هیچ کودکی نتایج موازی با این بیماری همه گیر را تحمل نمی کند.

کد مطلب: 77508
زمان انتشار: چهارشنبه 20 فروردین 1399 - 10:10:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب