به روز شده: 11 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 77753
زمان انتشار: جمعه 12 اردیبهشت 1399 - 12:26:49

بازگشایی مهد‌های کودک به صورت محدود برای ثبت نام کودکان

بازگشایی مهد‌های کودک به صورت محدود برای ثبت نام کودکان
کودکان  - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از بازگشایی محدود مهد‌های کودک برای ثبت نام کودکان خبر داد.

حبیب الله مسعودی فرید در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که پس از مطرح شدن موضوع کرونا مهدهای کودک جزو اولین گروه‌هایی بودند که مانند دانش‌آموزان تعطیل شدند، گفت: مهد‌های کودک همچنین جزو کسب و کار‌هایی قرار گرفتند که به دنبال شیوع کرونا آسیب دیده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اقداماتی مانند بیمه یا کمک هزینه بیکاری یا وام‌هایی که قرار است برای سایر کسب و کار‌ها انجام شود، شامل حال مهد‌های کودک هم باشد، اظهار کرد: ما در این خصوص مکاتبات بسیار زیادی داشتیم، اما موضوع بازگشایی مهد‌های کودک نیز بسیار مورد بحث قرار گرفته و تصمیماتی در این خصوص گرفته شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه تصریح کرد: با بررسی‌هایی که انجام گرفت و تصمیمی که در ستاد مقابله با کرونا سازمان بهزیستی و در کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور گرفته شده قرار شد تا مهد‌ها فقط به منظور ثبت نام کودکان (بدون حضور کودکان) باز شوند و والدین می‌توانند حضوری و غیر حضوری با رعایت مسائل بهداشتی برای ثبت نام فرزندان اقدام کنند.

مسعودی فرید در ادامه گفت: اگر مهد کودکی بخواهد کار‌های اداری یا تعمیراتی داشته باشد می‌تواند مهد را باز کند، اما پذیرش کودکان به هیچ وجه صورت نمی‌گیرد.

به گفته وی، پذیرش کودک در مهد‌های کودک منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا در سطح کشور است و آن‌ها مثل گذشته باید در این خصوص تصمیم بگیرند. به این ترتیب بخشنامه اخیر بهزیستی که به استان‌ها ارسال شده فعلا در حد ثبت نام کودکان است.

 

کد مطلب: 77753
زمان انتشار: جمعه 12 اردیبهشت 1399 - 12:26:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب