به روز شده: 19 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 77849
زمان انتشار: شنبه 20 اردیبهشت 1399 - 10:09:16

پیوستن ۷۸ درصد از دانش آموزان به شبکه شاد/ پیگیری رایگان شدن اینترنت این شبکه

پیوستن ۷۸ درصد از دانش آموزان به شبکه شاد/ پیگیری رایگان شدن اینترنت این شبکه
کودکان  - سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۷۸ درصد دانش آموزان یعنی ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در شبکه شاد عضو شده‌اند گفت: تا امروز ۸۹۲ میلیون و ۲۱۰ هزار فایل در شبکه شاد بارگذاری و تبادل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مهدی شرفی با اشاره به موضوع آموزش از راه دور و چالش‌های فناوری گفت: تا امروز ۸۹۲ میلیون و ۲۱۰ هزار فایل در شبکه شاد بارگذاری و تبادل شده که به طور متوسط هر فایل ۲۰ مگابایت است.

وی افزود: ما به دنبال آن هستیم که هزینه مصرفی شبکه شاد رایگان شود. این موضوع با ستاد ملی مدیریت کرونا نیز مطرح شده و پیگیر هستیم که از طریق مراجع ذیربط این اتفاق بیفتد و اینرتنت مصرفی رایگان شود.

شرفی با بیان اینکه نمی‌توانستیم آموزش‌ را در تعطیلات ناشی از کرونا تعطیل کنیم، گفت: از همان روزهای ابتدایی تعطیلات، آموزش مکمل از طریق رسانه ملی شروع شد. ضعف بزرگ آموزش تلویزیونی عدم امکان تعامل دوطرفه بود و آموزش و پرورش باید دنبال راه دومی می‌رفت که در زمان محدود قابل پیاده سازی و جوابگوی جمعیت ۱۶میلیونی باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا شبکه شاد ایجاد و همکاران ما دریافت مجوز استفاده رایگان از اینترنت را به ستاد کرونا بردند. آنها که متولی پهنای باند هستند باید کمک کنند تا فرایند آموزش پیش برود و هزینه خانواده‌ها هم کمتر شود.

 

کد مطلب: 77849
زمان انتشار: شنبه 20 اردیبهشت 1399 - 10:09:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب