به روز شده: 13 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 77896
زمان انتشار: سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 - 08:26:02
گزارش روزنامه انگلیسی از اخراج اجباری افراد مسن از بیمارستان

منزلت نداشتن سالمندان در انگلیس با باج‌گیری عاطفی!

منزلت نداشتن سالمندان در انگلیس با باج‌گیری عاطفی!
حقوق بشر  > جهان  - یک روزنامه انگلیسی نوشت: منتقدان می‌گویند بیمارستان‌های این کشور باج گیری عاطفی می‌کنند و سرای سالمندان را تحت فشار قرار می‌دهند تا بیماران سالمند مبتلا به کرونا را بپذیرند.کادر بیمارستان این افراد را صبح زود و بدون مراقب در خانه ‌های خود رها می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، روزنامه انگلیسی دیلی میل در گزارشی به وضعیت سالمندان انگلیس پرداخت و نوشت:

رئیس یکی از خانه‌های سالمندان در شمال انگلیس به ساندی میرر گفت: "بیمارستان‌ها با ما تماس می‌گیرند و می‌گویند که تست افراد مثبت اعلام شده ولی آنها می‌خواهند به خانه هایشان باز گردند. ما مقاومت می‌کنیم اما این اقدام بیمارستان‌ها شبیه باج گیری عاطفی است.

اخیرا نیز افشا شده که بیمارستان‌ها با نقض قانون در تلاشند بیماران مبتلا به کرونا را به اسایشگاه‌ها و سرای سالمندان باز گردانند و به مراقبین نمی گویند که این فرد مبتلا به کووید-19 است.

به کمسیون مراقبت انگلیس (CQC) گزارش شده است که چندین بیمارستان با وجود اینکه احتمال می‌دادند این افراد به کرونا آلوده باشد -یا حتی با اطمینان می‌دانستند که این فرد بیمار است – آنها را به خانه سالمندان بازگردانده‌اند. این اقدام موجب شده موجی از کرونا در سرای سالمندان به راه بیفتد و سایر بیماران اسیب پذیر را با خطر مرگ رو به رو سازد.

راشل بکت، از خانه مراقبت "ول بورن" می‌گوید: بیمارستان‌ها به ما می‌گفتند که ما با نپذیرفتن افراد مبتلا به کرونا، قانون را نقض می‌کنیم اما اینطور نیست.

وی افزود: در یکی از 14 آسایشگاه ول برون، یکی از ساکنین به بیمارستان رفته و تست کرونایش مثبت اعلام شده – اما بدون هیچ اخطار و اطلاع رسانی به خانه سالمندان بازگردانده شده است.

به دلیل ابتلای او به کرونا، مسئولین اسایشگاه از پذیرش او خودداری کردند و گفتند تنها زمانی اورا می‌پذیرند که درمان شود؛ اما پیراپزشکان و پرستارها به مسئولین خانه مراقب فشار‌های بسیاری وارد کردند و احساساتشان را تحریک کردند.

وی در ادامه گفت: خویشاوندان این خانم بیمار، بسیار ناراحت بودند و سر انجام آسایشگاه مجبور شد تا او را بپذیرد در حالی که تست کرونا او بعد از یک هفته، همچنان مثبت بود.

خانم بکت گفت که حادثه دیگری مشابه این نیز اتفاق افتاده است. آنها یک بیمار مبتلا به کرونا را ساعت 3 بامداد به خانه مراقبت بازگرداندند چون کسی نبود که از پذیرش این فرد خودداری کند.

کیت ترونی، مدیر بازرسی سلامتی و بهداشت بزرگسالان می‌گوید: "ما شنیده ایم که چندین مورد از این بازگشت‌ها موجب گسترش بیماری در خانه‌های سالمندان و اسایشگاه‌ها شده است.

وی افزود: در برخی از موارد به نظر می‌رسد که بیمارستان اطلاعات بیمار را در اختیار این مراکز نگذاشته است. در حال بررسی و پیگیری این موضوع هستیم که بیمارستان‌ها قوانین را نقض می‌کنند.

کلید واژه: انگلیس - ویروس کرونا
کد مطلب: 77896
زمان انتشار: سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 - 08:26:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد