به روز شده: 17 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 77916
زمان انتشار: سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 - 17:32:03

بررسی و ثبت سلامت دانش‌آموزان با فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس

بررسی و ثبت سلامت دانش‌آموزان با فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس
کودکان  - معاون تربیت ‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کروناویروس با عنوان «بازگشایی مدارس در شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی» را جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش فارس، معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، در پی بازگشایی مدارس که از 27 اردیبهشت آغاز می‌شود و در راستای حفظ سلامت دانش‌آموزان و معلمان، دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس با عنوان «بازگشایی مدارس در شرایط  فاصله‌گذاری اجتماعی» تهیه شده در وزارت بهداشت را جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ کرد.

بر این اساس ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها باید گزارشی از اقدامات انجام شده به کمیته آموزش و پرورش ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال کنند.

این دستورالعمل، بازگشایی مدارس را منوط به شروطی از جمله ضدعفونی تمام سطوحی که در تماس با دانش‌آموزان است، تأمین صابون مایع و محلول‌های ضدعفونی، امکان فاصله‌گذاری مناسب برای صندلی‌ها در کلاس‌ها و سالن‌های مدارس، اطلاع‌رسانی به معلمان و دانش‌آموزان در جهت رعایت احتیاط‌های لازم و ثبت دوره‌ای وضعیت سلامت دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان با استفاده از امکانات غربالگری کرده است.

همچنین رعایت اصول پایه، غربالگری و بیماریابی، اطلاع‌رسانی به والدین در مورد کودکان، رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط، لغو تمام برنامه‌های فوق برنامه، آموزش سلامت فردی و عمومی، تعطیلی پایگاه‌های تغذیه‌ای دانش‌آموزان، کنترل سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس از لحاظ بهداشتی، و ... از جمله مورد ذکر شده در این دستورالعمل است.

 

کد مطلب: 77916
زمان انتشار: سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 - 17:32:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب