به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 77987
زمان انتشار: دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 - 11:46:52
آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه:

آزادی قدس همچنان اولویت امت اسلامی است/سودای خاورمیانه آمریکایی به بایگانی تاریخ خواهد پیوست

آزادی قدس همچنان اولویت امت اسلامی است/سودای خاورمیانه آمریکایی به بایگانی تاریخ خواهد پیوست
قوه قضائیه  - رئیس قوه قضائیه گفت: آزادی قدس همچنان اولویت امت اسلامی است؛ امروز کارنامه رژیم صهیونیستی مملو از جنایات فراوان ضد بشری، نقض همه پیمان‌ها و بی توجهی به حقوق ملت‌های مختلف از جمله فلسطین، لبنان و همه ملت‌های منطقه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه ضمن گرامیداشت شب‌های قدر و روز‌های شهادت امیرالمومنین علی (ع) از حضور سرشار از معنویت مردم در مراسم شب زنده داری، لیالی قدر همراه با رعایت چارچوب‌های بهداشتی تجلیل و قدردانی کرد.

وی افزود: خوشبختانه امسال نیز شاهد بودیم که با وجود بیماری کرونا و ضرورت رعایت موازین بهداشتی برای پیشگیری از شیوع آن، مردم حضوری مؤمنانه و با اخلاص در مراسم شب‌های قدر و عزاداری امیرالمومنین (ع) داشتند. رعایت مقررات و چارچوب‌های بهداشتی از سوی مردم در این مراسم و در سراسر کشور شکوه خاصی داشت که جای تقدیر دارد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه مدتی بیماری کرونا، کار‌های اداری و قضایی را در کشور کند کرده است، تصریح کرد: پیش از بروز بیماری کرونا و تا پایان سال ۱۳۹۸ روند فعالیت‌ها و اقدامات قضایی در سراسر کشور با سرعت و قدرت پیش می‌رفت که با توجه به شرایط کرونایی و حضور نوبت کاری کارکنان در روز‌های اداری، این روند کند شد.

وی تصریح کرد: با وضع جدیدی که در کنترل بیماری کرونا اتخاذ شده است می توانیم این مدت اخیر را جبران کنیم.

آیت الله رئیسی در ادامه با تأکید بر ضرورت نظارت جدی بر قیمت‌ها گفت: وضع کنونی بازار اصلا برای مصرف کننده و تولید کننده خوب نیست. آنچه ضروری است نظارت جدی و مدام بر اصناف، قیمت‌ها و توزیع کالا و خدمات است. لازم است همه سازمان‌های نظارتی مربوط ،کار را دنبال کنند و وضع بازار را از این آشفتگی نجات دهند.

وی یادآور شد: همانگونه که دیدیم شورای رقابت با ورود به بحث قیمت خودرو بسیار تاثیرگذار بود و این نشان می‌دهد که هرجا نظارت جدی صورت گیرد، حتما کارساز خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نزدیکی روز جهانی قدس، تاکید کرد: آزادی قدس همچنان اولویت امت اسلامی است. بعد از ۷۲ سال امروز کارنامه رژیم صهیونیستی مملو از جنایات فراوان ضد بشری، نقض همه پیمان‌ها و بی توجهی به حقوق ملت‌های مختلف از جمله فلسطین، لبنان و همه ملت‌های منطقه است.

وی گفت: امریکا و رژیم صهیونیستی امروز به دنبال آن هستند که برای تحقق طرح معامله قرن گام‌هایی بردارند که موفق نخواهند شد. حتما انتفاضه‌ای گسترده‌تر از انتفاضه‌های قبل، نه تنها در فلسطین بلکه کل منطقه را فرا خواهد گرفت.

آیت الله رئیسی افزود: بعد از ریشه کنی داعش از منطقه، صهیونیست‌ها به دنبال خروج از انفعال هستند،اما هم اکنون هم آمریکا و رژیم صهیونیستی در وضع استیصال قرار گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز همه شاهد هستند که بیماری کرونا در آمریکا یک و نیم میلیون نفر را مبتلا کرده و جان ۹۰ هزار نفر را گرفته و آمریکا گرفتار اعتراضات مدنی شدید و بی مدیریتی بسیار سخت شده است. امروز در آمریکا، انسان‌ها و زندانیان وضع بسیار اسفناکی از نظر ابتلا به کرونا و مشکلات متعدد دارند.

رئیس قوه قضائیه نسبت به سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر روحیه استکباری و جنایات آمریکایی‌ها و همچنین عدم توجه آن‌ها به وضعیت زندانیان به ویژه رنگین‎پوستان ابراز تأسف کرد و گفت: به برکت خون شهدا و سردار شهید سلیمانی، آمریکایی ها سودای خاورمیانه آمریکایی را به بایگانی تاریخ خواهند برد و از منطقه اخراج خواهند شد.

 

کد مطلب: 77987
زمان انتشار: دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 - 11:46:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری