به روز شده: 13 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 78015
زمان انتشار: چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 - 11:04:40

بریتانیا در صدد محدود نمودن شرایط صدور ویزای کار برای مهاجرین

بریتانیا در صدد محدود نمودن شرایط صدور ویزای کار برای مهاجرین
حقوق بشر  > جهان  - بنا به گفته‌ی حزب مخالف کارگر، وزاری کابینه ی دولت بریتانیا در حمایت از اصلاحات قوانین مهاجرت که منجر به عدم پذیرش هزاران نفر از کادر مؤثر درمانی به کشور می شوند، بسیار خرسند و خوشحال به نظر می رسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، وب سایت شبکه خبری الجزیره در گزارشی نوشت: نیک توماس که به تحلیل و بررسی فعالیتهای وزارت کشور بریتانیا می پردازد در این رابطه گفت: سازوکار جدید مهاجرتی دولت بریتانیا که در بحبوحه ی این بیماری همه گیر مطرح گشته است حاوی این پیام است که هر کسی که کمتر از 25600 پوند درآمد دارد فرد با مهارتی محسوب نمی گردد.

وی افزود: بسیاری از افرادی که به بریتانیا مهاجرت کرده اند و در زمینه های درمانی در مقابله با کرونا نقش بسزایی داشته اند طبق این طرح مشمول افراد با مهارت نمی گردند.

این طرح که قرار است از سال 2021 به مورد اجرا گذارده شود می بایست روند قانونگذاری را طی کند هر چند جزئیات آن چندان مشخص نیست و در واقع روشن کننده ی آینده ی اتباع اتحادیه اروپا و غیر اروپایی خواهد بود که بعد از پایان روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در دسامبر 2020، به بریتانیا مهاجرت خواهند کرد.

وزیر کشور بریتانیا، پریتی پاتل در این رابطه گفت: کارکنان اداره ی بهداشت بریتانیا بهترین افراد کشور می باشند و به همین خاطر است که دولت در حال اولویت دادن به تسریع صدور ویزا برای چنین افرادی می باشد تا بتواند خدمات درمانی با کیفیت بالا را فراهم آورد. به همین خاطر دولت ویزای مهاجرینی که در این حرفه ها مشغول به کار می باشند را از شش ماه تا یک سال تمدید نموده است. این اقدام موجب انتقاداتی شده مبنی بر اینکه افرادی که جان خود را به خطر انداخته اند تا جان شهروندان بریتانیایی را نجات دهند فرصتی کوتاه دیگری برای کار خواهند داشت قبل از اینکه ازآنها خواسته شود کشور را ترک کنند.

سخنگوی اداره مهاجرت اسکاتلند، استوآرت مک دونالد در این رابطه گفت: این طرح باعث نقض حقوق هزاران نفر از اتباع اروپا طی یک شب خواهد شد و فضای جامعه را بیشتر از قبل خصمانه خواهد نمود.

طرح مذکور در فوریه سال جاری توسط دولت اعلام گردید که بیانگر شرایط مورد نیاز برای کار از جمله تسلط کافی به زبان انگلیسی و داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای معتبر بود و به دنبال آن در ماه مارس ویزای دیگری برای پزشکان، پرستاران و کادر حرفه ای درمان به منظور کار در اداره ی بهداشت بریتانیا معرفی گردید.

کد مطلب: 78015
زمان انتشار: چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 - 11:04:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد