به روز شده: 5 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 78055
زمان انتشار: سه شنبه 6 خرداد 1399 - 13:27:50

زندان محافظت‌شده اورگن؛ بزرگترین کانون شیوع کرونا

زندان محافظت‌شده اورگن؛ بزرگترین کانون شیوع کرونا
حقوق بشر  > جهان  - تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ندامتگاه‌های ایالت اورگن هم‌چنان در حال افزایش است و این هفته این ندامتگاه به منبع نخست شناخته‌شدة شیوع ویروس کرونا در این ایالت تبدیل شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پایگاه خبری Oregonlive نوشت: روز جمعه، ادارة اصلاح و تربیت اورگن گفت که در مجموع نتیجة آزمایش ۱۴۱ نفر در زندان - ۱۱۵ زندانی و ۲۶ کارمند - مثبت بوده است. یک آسایشگاه در جنوب شرقی پرتلند دومین منبع بزرگ شیوع ویروس کروناست.

چهار زندانی در زندان شدیداً محافظت‌شده در سیلِم در بیمارستان‌های محلی برای درمان تحت مراقبت قرار گرفته‌اند، که در میان آن‌ها یک مرد در روز چهارشنبه جان خود را از دست داد. او اولین زندانی کشته‌شده بر اثر ویروس کرونا در اورگن بود.

این مرد روز دوشنبه به بیمارستان سیلِم منتقل شد و همان روز مورد آزمایش قرار گرفت. روز سه‌شنبه، نتیجه آزمایش ابتلای او به ویروس را تأیید کرد. او یک روز برد از دنیا رفت.

مانند اکثر افرادی که بر اثر کرونا در اورگن جان خود را از دست داده‌اند، سلامتی این مرد نیز به گفته مسئولان زندان وضعیت ضعیفی داشت. با اشاره به محرمانه بودن اطلاعات پزشکی افراد، دولت از معرفی این مرد خودداری کرد و گفت که او بین ۵۰ تا ۶۰ سال سن داشته است و آن‌ها وضعیت ضعیف او را فاش نمی‌کنند.

دکتر کریستوفر دی‌گیولیو، پزشک ارشد اداره اصلاح و تربیت می‌گوید که رفت و آمد زندانیان در زندان محدود شده است تا شیوع بیماری مهار شود.
ندامتگاه ایالت، که در سال ۱۸۶۶ ساخته شده است، مجتمع بزرگ و بدشکلی است که از سلول‌ به سلول جدا شده است. دی‌گیولیو می‌گوید در طراحی این ساختمان احتمال وجود یک پاندمی لحاظ نشده است.

او می‌گوید «این یکی از سخت‌ترین جنبه‌ها و بزرگترین چالش‌های مدیریت این مسأله است... این ساختمان بالای ۱۰۰ سال عمر دارد. اینجا برای فاصله‌گذاری اجتماعی طراحی نشده است. این ساختمان احتمالاً پیش از شکل‌گیری نظریه میکروب طراحی شده است. به همین دلیل ایده فاصله‌گذاری اجتماعی درون این زندان مشکل است.»

او می‌گوید صدها انسان «در گوشه‌های بسیار نزدیک در چندین ردیف» زندگی می‌کنند.

دی‌گیولیو می‌گوید مسئولان اصلاح و تربیت تقریباً تمام مبتلایان را به مؤسسه اصلاحی کافی کریک در ویلسونویل منتقل کرده‌اند، جایی که درمانگاهش با اتاق‌هایی تجهیز شده که تهویه هوا را محدود می‌کنند. اما افزایش شمار مبتلایان این اداره را واداشته تا از این اقدام دست بردارند.

 درمانگاه افرادی را که از لحاظ درمانی آسیب‌پذیر هستند و مورد حاد محسوب می‌شوند می‌پذیرد اما افرادی که علائم بیماری را دارند اما در وضعیت بهتری هستند در یک واحد مسکونی تغییر کاربری داده شده در کافی کریک، زندان زنان ایالت، تحت مراقبت قرار می‌گیرند.

دی‌گیولیو می‌گوید که افرادی که نتیجة آزمایششان مثبت بوده است اما هیچ یک از علائم بیماری را ندارند و به هر حال سالم هستند در ندامتگاه ایالت در قرنطینه باقی مانده‌اند.

او می‌گوید علائم بیماری زندانیان از راه دور مشاهده می‌شود، اما برای آن دست که می‌ترسند نتیجه آزمایششان مثبت شود و نهایتاً از سلولشان به یک وضعیت محدودتری منتقل شوند، پذیرش آزمایش دادن سخت است.

تنها ۱۵ درصد از نزدیک ۲۰۰۰ زندانی در این ندامتگاه آزمایش شده‌اند. در نسبت ایالتی، حدود ۴ درصد زندانیان از جمعیتی حدود ۱۴۰۰۰ نفری آزمایش شده‌اند. ایالت، داده‌ای از تعداد کارکنانی که تست داده‌اند ندارد چرا که این آزمایش‌ها توسط تأمین‌‌کنندگان بهداشتی این کارکنان صورت گرفته است.

کد مطلب: 78055
زمان انتشار: سه شنبه 6 خرداد 1399 - 13:27:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد