به روز شده: 7 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 78185
زمان انتشار: چهارشنبه 21 خرداد 1399 - 15:59:08

اعلام شرایط و شهریه بهزیستی برای بازگشایی مهدهای کودک

اعلام شرایط و شهریه بهزیستی برای بازگشایی مهدهای کودک
کودکان  - مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان کشور، شرایط و شهریه بهزیستی برای بازگشایی مهدهای کودک را اعلام کرد و گفت: پیرو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر بازگشایی مهدهای‌کودک از ۲۴ خرداد، علاوه بر ضوابط ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی بهزیستی نیز ارائه شد.

سعید بابایی درباره شرایط و ضدعفونی کردن وسائل مهدکودک، اظهار داشت : ضدعفونی کامل مهدکودک شامل تجهیز اسباب‌بازی‌ها، محیط و همه مکان‌ها مانند دستشویی قبل از بازگشایی و در پایان هر روز و عدم استفاده از فضاهای بازی مشترک مانند تاب، سرسره و حوض توپ از جمله این ضوابط بهداشتی است.

وی تاکید کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که نیاز به تحرک بالا دارد، باید تعطیل شوند. حضور پرسنل مهدکودک نیز با وسایل و تجهیزات بهداشتی مانند دستکش و ماسک و رعایت پروتکل‌های مربوطه ضروری است.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: همچنین تهیه و در اختیار قراردادن مواد ضدعفونی‌کننده به پرسنل، نظارت ویژه مربیان بر شست وشوی صحیح دست کودکان و موارد نظافتی و به همراه داشتن ماسک و وسایل نظافت انفرادی توسط کودکان در کیفی مخصوص از دیگر ضوابط بهداشتی بهزیستی به شمار می رود.

وی گفت:‌ بدیهی است میزان شهریه ثابت خرداد ماه ۲۵ درصد شهریه ماهیانه مهدکودک است به میزان یک هفته از چهار هفته و تا ابلاغ شهریه جدید سال۹۹، اعلام افزایش قطعی شهریه به والدین صورت نپذیرد و شهریه دریافتی علی‌الحساب است.

بابایی شرایط بهداشتی بهزیستی در مناطق سفید را اینگونه اعلام کرد: در این مناطق ، فعالیت مهدها زیر دو سال باید با نصف ظرفیت، دو الی چهار سال باید با نصف ظرفیت باشد و پنج و شش سال آزاد است.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: فعالیت مهدها در مناطق زرد نیز برای زیر دو سال باید با نصف ظرفیت، دو تا چهار سال باید با نصف ظرفیت و پنج و شش سال باید با نصف ظرفیت با اولویت مادران شاغل باشد.

بابایی افزود: فعالیت مهدها در مناطق قرمز برای زیر دو سال باید  با یک سوم ظرفیت، برای دو تا چهار سال باید با یک سوم ظرفیت و برای کودکان پنج و شش سال باید با نصف ظرفیت با اولویت مادران شاغل باشد.

 

کد مطلب: 78185
زمان انتشار: چهارشنبه 21 خرداد 1399 - 15:59:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب