به روز شده: 7 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 78204
زمان انتشار: شنبه 24 خرداد 1399 - 15:05:51

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار/ راه‌اندازی سایت فروش آنلاین کوشانه

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار/ راه‌اندازی سایت فروش آنلاین کوشانه
زنان  - معاون توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران، جزئیات راه‌اندازی شبکه‌سازی زنان سرپرست خانوار و فروش آنلاین «کوشانه» را تشریح کرد.

فاطمه یازرلو درباره راه اندازی فروشگاه آنلاین کوشانه توسط زنان سرپرست خانوار، اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های اداره کل بانوان شهرداری تهران توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در ابعاد مختلف است؛ در این راستا سه سال پیش تعدادی از خانم‌هایی که به سطح خوبی از توانمندی رسیده بودند را به یکدیگر متصل کردیم.

وی با اشاره به اینکه توانمندی آنها در حدی بود که می‌توانستند یک تولیدی در حد مشاغل خانگی مانند مانتو، یراق‌آلات، انواع کیف چرمی و نمدی و غیره داشته باشند، ادامه داد: این افراد را شبکه‌سازی و فعالیت‌های مرتبط را به یکدیگر وصل کردیم؛ به عنوان مثال کسی که کیف تولید می‌کرد را با تولیدکننده مانتو آشنا کردیم تا بتوانند محصولات هماهنگ با یکدیگر را تولید کنند.

معاون توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در گفتگو با تسنیم، تصریح کرد: در این راستا برای آنها نشست‌های متعددی برگزار کردیم و علاوه بر آموزش‌های لازم روی اعتماد به نفس آنها و دیگر موضوعات کار شد. این افراد زنان سرپرست خانواری هستند که برخی از آنها اعتیاد خود را ترک کرده بودند یا به دلیل از دست دادن همسر زیر بار فشار مالی فراوانی بودند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد بعد از صبحت با مددکاران وارد شبکه شدند و به حدی رسیدند که توانستند یک کانونی تشکیل دهند. آنها مانند یک برند به سطح خوبی از توانمندی رسیده‌اند و این قابلیت را دارند که زنان سرپرست خانواری که به آنها معرفی می‌کنیم را تحت آموزش قرار دهند.

یازرلو در ادامه گفت: آنها در ادامه فعالیت‌هایشان کانون «کوشانه» را ایجاد، ثبت و سایت فروش آن را دایر کردند؛ این نخستین سایت فروش اینترنتی زنانی است که توانمند شده‌اند و شرایطشان به گونه‌ای شده که می‌توانیم زنان دیگر را برای آموزش به آنها معرفی کنیم.

معاون توانمندسازی زنان سرپرست خانوار درباره نحوه حمایت‌های شهرداری از آنها، گفت: اداره کل بانون شهرداری ساختمان‌های بلااستفاده را در قالب مراکز مهارت آموزی کوثر به کارآفرین‌های اجتماعی می‌دهد و در قبال آن خانم‌هایی که به آنها معرفی می‌کنیم را تحت آموزش قرار می‌دهد؛ ما نیز در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار که کانون کوشانه را راه‌اندازی کرده‌اند، یکی از مراکز کوثر را در اختیارشان قرار داده‌ایم. علاوه براین یک غرفه در بازارچه دائمی جنت در منطقه 5 در اختیارشان قرار داده ایم تا شرایط فروش حضوری نیز داشته باشند.

وی با بیان اینکه آنها همچنین می‌توانند برای برگزاری جلسات خود از فضای اداره کل بانوان استفاده کنند و اگر فردی بخواهد به آنها ملحق شود با عضویت در کانون کوشانه می‌تواند از ظرفیت آنها استفاده کند، اظهار کرد:  آنها فروشگاه آنلاین را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اند و به زودی روی روال قرار می‌گیرد. کیفیت محصولاتشان نیز انصافا خوب است و سطح کار خود را در حد سلیقه بازار نگه می‌دارند.

 

کد مطلب: 78204
زمان انتشار: شنبه 24 خرداد 1399 - 15:05:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب