به روز شده: 7 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 78324
زمان انتشار: شنبه 7 تیر 1399 - 17:35:59

فعالیت مدرسه تابستانی پایتخت از فردا آغاز می‌شود

حقوق شهروندی  - مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران گفت: مدرسه تابستانی با کارگاه‌های آموزشی فرهنگی و هنری ویژه نوجوانان از امروز، هفتم تیرماه در فضای مجازی آغاز به کار کرد.

مجتبی دانشور در خصوص نحوه فعالیت این مدرسه، اظهارداشت: این مدرسه را معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در شرایط شیوع کرونا راه‌اندازی کرد.

وی گفت: این مدرسه به صورت رایگان از فردا، یکشنبه به مدت ۶ هفته در قالب کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های نمایش و بازیگری تئاتر، گویندگی و اجرا، انیمیشن، فیلمسازی، داستان‌نویسی، موسیقی، طنز و قرآن با حضور اساتید برجسته برگزار می‌شود و به احتمال زیاد ۲ دوره آموزشی دیگر هم به این دوره‌ها اضافه خواهد شد.

دانشور افزود: هر کارگاه آموزشی در قالب پنج جلسه تصویربرداری و به صورت ویدئوهای ضبط شده در نشانی اینترنتی https://nojavanestan.ir/ و صفحات مدرسه تابستانی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، آپارات و غیره با شناسه ۹۹tabestani قابل دسترسی است.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران بیان کرد: هر هفته دو کارگاه آموزشی طی روزهای شنبه تا چهارشنبه در دو نوبت ساعت ۱۰ و ۱۶ در فضای مجازی بارگذاری خواهد شد

دانشور گفت: هدف ما در این کارگاه‌ها، تربیت بازیگر و گوینده نیست بلکه هدف آشنایی نوجوانان با کلیات و قواعد این رشته‌هاست تا توانایی و استعداد خود را نسبت به مباحث مطرح شده در کارگاه‌ها بسنجند و در صورت علاقه‌مندی آنان را ادامه دهند.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران افزود: همچنین امکانی در وب‌سایت مدرسه تابستانی فراهم شده که اساتید این کارگاه‌های آموزشی تکالیفی را به نوجوانان بدهند و آنان نیز تکالیف مربوطه را در قالب متن، صوت و تصویر در وب‌سایت بارگذاری کنند و توسط مدرسان مورد بررسی قرار بگیرد.

وی، تولید محتوای مناسب در فضای مجازی را از دیگر اهداف مدرسه تابستانی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه رسالت معاونت امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، آموزش‌های شهروندی است؛ مدرسان کارگاه‌ها در خلال آموزش‌ و به فراخور مطلب، مفاهیم آموزش شهروندی و دغدغه‌های حوزه شهری را به مخاطبان منتقل خواهند کرد.

دانشور بیان کرد: با توجه به اینکه امسال اولین دوره برگزاری مدرسه تابستانی است، با برگزاری هر کارگاه آموزشی نظرها و استقبال مخاطبان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تقاضا و پیشنهاد، دوره‌های تکمیلی یا دوره‌های جدیدی اجرا خواهیم کرد.

آموزش و تفریح مجازی تجربه‌ای نو در سایه کرونا به شمار می‌رود که نوجوانان و جوانان را وارد دنیای جدیدی کرده است؛ دنیایی که کم‌تحرکی از ویژگی‌های بارز آن محسوب می‌شود و والدین باید به فکر جبران این کم‌تحرکی باشند تا نشاط و شادابی از میان این قشر پویا رخت برنبندد.

 

کد مطلب: 78324
زمان انتشار: شنبه 7 تیر 1399 - 17:35:59
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده