به روز شده: 21 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 78344
زمان انتشار: دوشنبه 9 تیر 1399 - 11:07:07
آیت الله رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

آمریکا و نظام استکباری حق حیات، آزادی و حق عدالتخواهی را در نطفه خفه می‌کنند

آمریکا و نظام استکباری حق حیات، آزادی و حق عدالتخواهی را در نطفه خفه می‌کنند
قوه قضائیه  - رئیس قوه قضائیه گفت: وضعیت حقوق بشر امریکایی اکنون برای همه مردم عالم روشن شده است؛ نظام استکباری حق حیات، آزادی و حق عدالتخواهی و حق خواهی را در نطفه خفه می‌کند و قتل و غارت و کشتار راه می‌اندازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با مسئولین قضایی در خصوص موضوع تحول، اظهار داشت: همه بخش‌های قوه قضاییه باید در تحول نقش آفرینی کنند تا جریان تحول برای مردم ملموس شود و مردم، مسئولان و همکاران در قوه قضاییه احساس کنند که تحول در حال ایجاد است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در رابطه با رویکرد مبارزه با فساد در قوه قضاییه گفت: مسأله مبارزه با فساد امری مقطعی نیست؛ بلکه امری مستمر است که به صورت پیگیر دنبال می‌شود. دادسرا‌ها و شعبی که پرونده‌های اقتصادی را رسیدگی می‌کنند و دادگاه‌هایی که در امر مبارزه با فساد اقتصادی، پرونده‌هایی را مورد رسیدگی قرار می‌دهند بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب، حق و عدالت، محور کار آن‌ها در تصمیم سازی و تصمیم گیری و پیگیری و اقدام باشد.

آیت الله رئیسی در ادامه به مساله تاکید مقام معظم رهبری به مردم و گزارشگران فساد و اعلان کنندگان فساد و ناهیان منکر اشاره کرد و گفت: ناهیان از منکر باید بدانند که نظام حقوقی کشور پشتیبان آنهاست و ما بخشنامه‌ای در سال گذشته به عنوان حمایت از سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها و سازوکار حقوقی و قانونی حمایت از مردم و گزارشگران را در این دستورالعمل پیش بینی کردیم یعنی کاملا ساختار حقوقی و مبتنی بر قانون تهیه و ابلاغ شد و تاکید من به همکاران آن است این دستورالعمل را مورد عنایت قرار دهند؛ این دستورالعمل مستند به قانون است.

وی افزود: گزارشگران فساد و ناهیان از منکر حقیقتا مورد حمایت قرار گیرند و احساس کنند به لحاظ حقوقی و قضایی مجموعه دستگاه قضا حامی آنهاست و اگر اعلام می‌کنند در جایی فساد وجود دارد و نهی از منکر می‌کنند، ناهی از منکر و گزارشگر فساد مورد حمایت حقوقی و قضایی در دستگاه است و هیچ کس نباید متعرض شود و آن‌ها باید مورد حمایت و پیگیری قرار بگیرند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به مساله حمایت از تولید اشاره کرد و افزود: هیچ کارگاهی و کارخانه‌ای در کشور نباید کارش دچار توقف و تعطیلی شود و از هیچ کوششی نباید دریغ کرد؛ همکاران ما همچنان که در سال ۹۸ با موفقیت کارخانه‌ها و کارگاه‌ها را از تعطیلی حفظ کردند با همین قوت در سال جاری نیز باید کار را دنبال کنند و هیچ کارگاه و کارخانه‌ای را اجازه ندهند، تعطیل شود.

وی تصریح کرد: حفظ اشتغال و رونق تولید و جهش تولید در دستورکار قوه قضاییه است و نسبت به همه بخش‌های کشور باید این گونه باشد، ان‌شاءالله در سال جاری نیز با کمک دستگاه قضایی و دولتمردان و مسئولان در این میدان، مساعدت کنند که هیچ کارخانه و کارگاهی تعطیل نشود و رونق تولید با تمام وجود این اقدام دنبال شود.

آیت الله رئیسی در ادامه به وضعیت قیمت‌ها و بازار و حوزه مسکن اشاره کرد و گفت: شرایط واقعا قابل تحمل برای مردم نیست و نیاز است پیگیری جدی از طرف تمامی دستگاه‌ها و مسئولان مختلف صورت گیرد. چند سال است مساله مسکن مورد بی توجهی قرار گرفته است و اکنون که اقداماتی انجام می‌شود باید این اقدامات شکلی جهشی داشته باشد که مشکل مردم را مرتفع کند و گرفتاری‌های مردم را بکاهد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به شرایط و وضعیتی که امریکایی‌ها و همدستانشان در کشور‌های اروپایی به وجود آورده اند، اشاره کرد و گفت: حقوق بشر امریکایی اکنون برای همه مردم عالم روشن شده است که چه حقوق بشری است؟ حقوق بشر امریکایی هم برای مردم امریکا و هم برای مردم مغرب زمین و اروپا و هم برای ملت‌های عالم و مستضعف روشن شده است، نظام استکباری چگونه حقوق انسان را ضایع می‌کند و چگونه حق حیات و آزادی را و حق عدالتخواهی و حق خواهی را در نطفه خفه می‌کند و مردم را چگونه دچار اذیت می‌کند و قتل و غارت و کشتار راه می‌اندازد.

رئیس دستگاه قضا تأکید کرد: سه کشور اروپایی هم که پیشنهاد می‌دهند به عنوان یک قطعنامه آژانس شورای حکام؛ ما این سه کشور را خوب می‌شناسیم و این سه کشور همان‌هایی هستند که بعد از شهادت شهید قاسم سلیمانی از امریکایی‌ها در به شهادت رساندن سردار حمایت کردند و اکنون نیز آمده اند پیشنهاد می‌دهند.

وی یادآور شد: باید به امریکایی‌ها بی اعتماد بود همچنان که رهبر معظم انقلاب بار‌ها فرمودند که به اروپا هم نمی‌شود اعتماد کرد و امریکا و به اروپایی‌ها به هیچ عنوان نباید اعتماد کرد و آن چه که امروز باید مورد اعتماد ما قرار گیرد، داشته‌های بزرگ ملت ایران است.

کد مطلب: 78344
زمان انتشار: دوشنبه 9 تیر 1399 - 11:07:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری