به روز شده: 14 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 78347
زمان انتشار: دوشنبه 9 تیر 1399 - 15:16:10

موسوی: به اروپا درباره عواقب پناه دادن به گروهک تروریستی منافقین هشدار دادیم

موسوی: به اروپا درباره عواقب پناه دادن به گروهک تروریستی منافقین هشدار دادیم
حقوق بشر  > ایران  - سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: طومار گروهک تروریستی منافقین در دوران جنگ و پس از جنگ در هم پیجیده شد؛ در حال حاضر این گروهک جز فرافکنی در شبکه‌های اجتماعی اثرگذاری ندارد و مسأله مهمی برای ما نیست. اما به اروپایی‌ها درباره خطرات و عواقب پناه دادن به این گروه هشدار داده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سید عباس موسوی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به دلیل شیوع بیماری کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، به هفته «افشا و بازخوانی حقوق بشر آمریکایی» اشاره کرد و اظهار داشت: از ۶ تا ۱۲ تیر هفته حقوق بشر آمریکایی نام‌گذاری شد که البته جنایات این کشور مختص این هفته نیست.

دولت رومانی درباره غلامرضا منصوری  شفاف سازی کند

وی درباره آخرین پیگیری‌ها در مورد فوت غلامرضا منصوری گفت: هنوز این مسأله دارای ابهامات است. علی رغم پیگیری‌های ما دولت رومانی شفاف سازی نکرده است. وزارت خارجه و قوه قضاییه پیگیر این موضوع هستیم، اما تاکنون جز اخبار رسانه‌ای متاسفانه دریافت نکردیم. ما کماکان منتظر روشن شدن این مسأله هستیم. من اینجا تقاصا می کنم از دولت رومانی که با توجه به حساسیت و پیچیدگی این پرونده در اسرع وقت ما را در جریان آن قرار دهند. 

هشدار به اروپا درباره عواقب پناه دادن به گروهک تروریستی منافقین

موسوی در مورد راهکار ایران برای تقویت روابط با آلبانی با هدف تمرکز بر تحرکات گروهک تروریستی منافقین گفت: ما این گروه پیر و فرتوت را در حدی نمی‌دانیم که توان سیاسی برای هزینه کنیم. تقریبا طومار این گروه در دوران جنگ و پس از جنگ در هم پیجیده شد. در حال حاضر این گروهک جز فرافکنی در شبکه‌های اجتماعی اثرگذاری ندارد و مسأله مهمی برای ما نیست. اما به اروپایی‌ها درباره خطرات و عواقب پناه دادن به این گروه هشدار داده‌ایم.

تحریم دارو هستیم

سخنگوی وزارت خارجه درباره پیگیری تحریم دارو‌یی کشورمانگفت: ادعای آمریکاست که دارو جز کالای تحریمی نیست، اما به دلیل تحریم مبادلات بانکی و تهدید شرکت‌های دارویی عملا راه ورود دارو را بسته اند. اما هم پیگیری حقوقی کردیم و موصوع به مراجع بین المللی احاله شده و رای هم گرفتیم. با این حال شرایط تحریم ادامه دارد و متاسفانه موانعی برای ورود دارو هست. ما روی سخنمان با کشور‌ها و شرکت‌های اروپایی است که بحث حقوق بشر برایشان اهمیت دارد، اما به دلیل تحریم آمریکا اجازه ورود دارو‌های مورد نیازمان را نمی‌دهند.

آخرین وضعیت پرونده اسدالله اسدی

سخنگوی وزارت خارجه درباره پیگیری پرونده اسدالله اسدی دیپلمات بازداشت شده کشورمان در بلژیک، اظهار داشت: این پرونده توسط وکلا در حال پیگیری است. پرونده مذکور ویژگی و پیچیدگی‌های خاصی دارد و قرار است جمهوری اسلامی ایران و شخص وزیر خارجه اقدامات خود در این مسایل را علنی کند؛ بنابراین هر جا مصلحت باشد ما در همان حد اطلاع رسانی خواهیم کرد.

کد مطلب: 78347
زمان انتشار: دوشنبه 9 تیر 1399 - 15:16:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد