به روز شده: 21 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 78357
زمان انتشار: سه شنبه 10 تیر 1399 - 15:23:55
علی باقری در گفتگو با رادیو جوان:

قطب‌نمای حقوق بشری آمریکا بر اساس منافع اقلیت حاکم بر این کشور تنظیم می‌شود

قطب‌نمای حقوق بشری آمریکا بر اساس منافع اقلیت حاکم بر این کشور تنظیم می‌شود
حقوق بشر  - دبیر ستاد حقوق بشر گفت: نگاه ما به موضوع حقوق بشر از منظر حق، عدالت و انسانیت است؛ ولی قطب‌نمای حقوق بشری آمریکا بر اساس منافع اقلیت حاکم بر این کشور تنظیم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری، معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه، امروز در گفتگو با رادیو جوان به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی، اظهار داشت: هدف از نامگذاری این هفته، پرده برداری از حقیقت نگاه رژیم آمریکا به موضوع حقوق بشر و نیز تبیین مصادیق "نقض حقوق ملت‌ها توسط آمریکا" و نیز افشای موارد "نقض حقوق بشر در داخل آمریکا" است.

باقری با اشاره برخورد خشن پلیس امریکا با مردم معترض در شهرهای مختلف امریکا تصریح کرد: نژادپرستی که دلیل اصلی اعتراضات گسترده مردمی در آمریکا است، بخشی از ماهیت رژیم خودبرتربین آمریکا است که حذف آن موجب اضمحلال درونی این رژیم خواهد شد. ازاین‌رو هر چند رژیم نژادپرست امریکا بتواند با برخورد خشن پلیس آتش اعتراضات مردمی را خاموش کند، ولی قطعا نخواهد توانست فریاد عدالتخواهی مردم مستضعف آمریکا علیه نژادپرستی رژیم آمریکا را خفه کند.

وی با تاکید بر تفاوت اساسی نگاه جمهوری اسلامی و امریکا به موضوع حقوق بشر اذعان داشت: نگاه ما به موضوع حقوق بشر از منظر حق، عدالت و انسانیت است؛ ولی قطب نمای حقوق بشری آمریکا براساس منافع اقلیت حاکم بر این کشور جهت گیری می‌کند.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه تصریح کرد: اگر منافع آمریکا اقتضا کند خونخوارترین دیکتاتور نیز در ردیف مدافعان حقوق بشر قرار می‌گیرد و مبارزه کنندگان با تروریسم و تجاوز و اشغالگری در زمره ناقضان حقوق بشر! به همین جهت دیکتاتورهای صهیونیست و عربستان و بحرین که هیچ ارزشی برای انسان و حقوق او قائل نیستند جز متحدان آمریکا محسوب می‌شوند ولی حماس و حزب‌الله و انصارالله و حشدالشعبی که جان خود را برای صیانت از حقوق ملت‌های فلسطین و لبنان و یمن و عراق فدا کرده و می‌کنند تروریست محسوب می‌شوند.

باقری با اشاره به اقدام اخیر دبیر کل سازمان ملل و خروج نام ائتلاف سعودی از فهرست سیاه جنایتکاران علیه کودک، اذعان داشت: توجیه دبیرکل سازمان ملل برای این اقدام شرم آور کاهش تعداد کودکانی است که توسط ارتش متجاوز سعودی در سال ٢٠١٩ نسبت به ٢٠١٨ در یمن به شهادت رسیده‌اند.

کد مطلب: 78357
زمان انتشار: سه شنبه 10 تیر 1399 - 15:23:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد