به روز شده: 7 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 78361
زمان انتشار: سه شنبه 10 تیر 1399 - 18:37:49

شجره مطرح کرد: افزایش حمایت مردم انگلیس از ملت مظلوم فلسطین

شجره مطرح کرد: افزایش حمایت مردم انگلیس از ملت مظلوم فلسطین
حقوق بشر  > جهان  - رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی در لندن اعتقاد دارد مردم انگلیس برخلاف سیاست‌های رسمی از جنایات اسرائیل حمایت نمی‌کنند.

همزمان با مطرح شدن طرح الحاق اراضی فلسطینی توسط بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و حمایت بی‌چون و چرای واشنگتن از طرح‌های استعماری رژیم اشغالگر در فلسطین اشغالی و سرپوش گذاری رسانه‌های دولت‌های غربی بر روند اجرای پروژه‌های استعماری صهیونیسم در اراضی اشغالی قدسنا در گفت‌وگویی با مسعود شجره، رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی در انگلیس به وضعیت رسانه‌ای و آگاهی مردم و مواضع سیاسی مقامات این کشور در مواجهه با طرح الحاق (یا همان اشغال) اراضی فلسطینی ۱۹۶۷ پرداخت.

نهادهای واقعی حقوق بشری تحت فشار دولت انگلیس هستند

شجره به تحت فشار قرار گرفتن نهاد‌های واقعی حقوق بشری که در مسیر حمایت از فلسطینی‌ها تلاش می‌کنند، اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما می‌بینیم که در آمریکا، فرانسه و انگلیس آنانی که تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی تقویت می‌کنند، تحت فشار قرار گرفته اند و دولت انگلیس در این راستا تلاش کرده تا فشار‌های حقوقی وارد کند؛ اما خوشبختانه ما در دادگاه‌هایی که شاهد برگزاریشان بودیم، دیدیم که گروه‌های حمایتگر از فلسطینیان توانستند رای مثبت را اخذ کنند و علی رغم تمامی فشار‌های ناجوانمردانه از سوی صهیونیست‌ها موفق از کارزار خارج شوند.

وی افزود: یکی از بزرگترین دستاور‌های گروه‌های حقوق بشری این بود که توانستند مانع به تصویب رساندن طرح ممنوعیت تحریم رژیم صهیونیستی شوند.

مردم انگلیس به جنایات رژیم صهیونیستی در حق فلسطینی‌ها واقف شده‌اند

شجره همچنین با ابراز امیدواری درباره سوق دهی صحیح و مناسب اذهان عمومی شهروندان عادی انگلیس در اطلاع پیدا کردن از جنایات رژیم صهیونیستی در حق فلسطینی‌ها گفت: متاسفانه دولت انگلیس طرفداری قابل ملاحظه‌ای از رژیم صهیونیستی داشته است و حتی می‌شود گفت یکی از بزرگترین طرفداران رژیم صهیونیستی در سراسر جهان است؛ اما نکته جالب توجه آن است که علی رغم کشش روزافزون سران و روسای دولتی کشور‌های غربی بویژه انگلیس به سوی صهیونیست‌ها که با هزینه‌های سرسام آور یهودی‌ها برای جذب هواداران در راستای حمایت سیاسی از تفکرات رژیم صهیونیستی همراه است و بسیاری از همین سران حمایت از صهیونیسم را راه موفقیت سیاسی خود می‌دانند، اما در مقابل آگاهی شگفت انگیزی میان ملت انگلیس درباره ظلم‌ها و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین بوجود آمده است. طرفداری مردم عادی از فلسطینی‌ها در حال افزایش است و این موضوع بسیار امیدوارکننده است.

وی در پایان گفت‌وگوی ویدیویی خود توضیحاتی را نیز درباره فعالیت‌های انجمن‌های حقوق بشری در انگلیس ارائه کرد و تاکید کرد: یکی از دلایلی که آگاهی مردم این کشور در رابطه با رژیم صهیونیستی و جنایات آن ارتقا پیدا کرده است فعالیت همین گروه‌هاست به همین علت است که روزانه جنبش‌ها و دست‌های پشت پرده صهیونیستی فشارهایشان را علیه نهاد‌های حقوق بشری و حامی ملت فلسطین افزایش داده اند و در این راه از هیچ مکانیزمی از جمله مکانیزم‌های حقوقی و افترا‌های ضد یهودی بودن دریغ نکرده اند. اما در عین حال موفقیت گروه‌های مردمی در آگاهی بخشیدن به مردم در رابطه با فلسطین بسیار چشمگیر بوده است.

کد مطلب: 78361
زمان انتشار: سه شنبه 10 تیر 1399 - 18:37:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد