به روز شده: 6 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 78366
زمان انتشار: چهارشنبه 11 تیر 1399 - 14:25:12

حمایت خانواده شهدای ترور از اقدام قوه قضائیه درخصوص پرونده ترور سردار سلیمانی

حقوق بشر  > ایران  - 
خانواده شهدای ترور با صدور بیانیه‌ای از اقدام اخیر قوه قضائیه و دادستانی تهران در صدور دستور جلب برای تعدادی از افرادی که در ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان وی دست داشتند حمایت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در پی اعلام دادستان تهران مبنی بر صدور دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز از سوی پلیس بین‌الملل برای رئیس جمهور آمریکا و تنی چند از افرادی که در مباشرت، مبادرت و آمریت ترور سردار سلیمانی نقش داشتند، خانواده شهدای ترور با صدور اطلاعیه‌ای ضمن حمایت از این اقدام، آن را تلاشی قابل تحسین برای بزرگداشت مبارزات شهید سلیمانی علیه تروریسم در سرتاسر منطقه دانستند.

در این بیانیه آمده است: اقدام شایسته تقدیر قوه قضائیه و دادستانی تهران در اعلام صدور جلب رئیس جمهور تروریست آمریکا که مستقیما دستور ترور فرمانده عالی نظامی کشورمان را صادر کرده بود، به همراهی تعداد دیگری از جنایتکاران، بدون تردید پاسداشت رشادت‌های این فرمانده بزرگ در میدان مبارزه با تروریسم در غرب آسیا بوده است.

همچنان که این اقدام درخور، در هفته حقوق بشر آمریکایی، بی‌تردید اذهان و افکار عمومی را متوجه اقدامات تروریستی و ضدحقوق‌بشری دولت‌های ایالات متحده آمریکا علیه شهروندان کشورهای دیگر و حتی شهروندان خود خواهد کرد و عمق دخالت‌های کاخ سفید و دست داشتن مقامات آن در ریختن خون بی‌گناهان را بیش‌ازپیش نشان خواهد داد.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: صدها سند معتبر داخلی و خارجی از نقض مکرر حقوق بشر و جنایات تروریستی ایالات متحده و گروه‌های تروریست وابسته به آن علیه شهروندان ایرانی در اختیار بنیاد هابیلیان است و این نهاد به عنوان متولی قربانیان تروریسم در کشور، آمادگی کامل برای همکاری با دستگاه قضایی کشور برای تحقق اقدامات قضایی علیه گروهک های تروریستی و حامیان آن‌ها را دارد.

فرمانده شهید، حاج قاسم سلیمانی، 13 دی ماه سال گذشته به‌همراه تعدادی از همرزمانش، با آمریت رئیس جمهور آمریکا، در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد، ترور و به شهادت رسید.

 

کد مطلب: 78366
زمان انتشار: چهارشنبه 11 تیر 1399 - 14:25:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد