به روز شده: 7 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 78372
زمان انتشار: چهارشنبه 11 تیر 1399 - 16:21:13

پاک‌آئین: حقوق بشر آمریکایی، فروپاشی رژیم این کشور را رقم می زند

پاک‌آئین: حقوق بشر آمریکایی، فروپاشی رژیم این کشور را رقم می زند
حقوق بشر  > جهان  - شورش های اخیر آمریکا بادوام است و اگر به دلایلی هم متوقف شود همانند آتش زیر خاکستر است و دوباره از سر گرفته می‌شود؛ رسانه های آمریکایی اکنون به جای واژه زوال، مکررا از واژه فروپاشی استفاده می‌کنند و این مقدمه ای برای افول قدرت آمریکا در جهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خبرگزاری تقریب، محسن پاک‌آئین در نشست تخصصی- تحلیلی به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی با عنوان «حقوق بشر آمریکایی؛ با نگاهی به جنبش نفس در آمریکا، اظهار داشت: حقوق بشر آمریکایی عبارت جدید و معنی داری است که رهبر معظم انقلاب آن را به صورت هدفمند مطرح کردند و از دستگاه‌های ذیربط در داخل ایران از جمله وزارت امور خارجه و سازمان ملل متحد در خارج از کشور خواستند، تلاش کنند تا در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی که از 7 تا 12 تیرماه است، مصادیق مشخص نقض حقوق بشر آمریکایی افشا گردد.

وی افزود: هدف مقام معظم رهبری از این نامگذاری یک حرکت مقطعی وگذرا نبوده است، بلکه ایشان به طور دراز مدت و دائمی افشای نقض حقوق بشر آمریکا را مدنظر دارند و شاید در زمانی که رهبر انقلاب این موضوع را مطرح ‌کردند، آینده آمریکا و وضعیتی که امروز به آن دچار شده است را پیش بینی می‌کردند.

معاون بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، تصریح کرد: هجمه دولت و پلیس آمریکا علیه مردم سیاه پوست و کسانی که مالکان اصلی آمریکا بودند نمادی از نقض کامل حقوق بشر در این کشور بوده که از سال های دور تا کنون ادامه این هجمه علیه مردم سیاه پوست و کسانی که مالکان اصلی آمریکا بودند نمادی از نقض کامل حقوق بشر در این کشور است.

وی با بیان اینکه منظور از افول آمریکا فروپاشی زود هنگام آن نیست، اذعان داشت: باید بدانیم که آمریکا در مسیر افول قدرت قرار گرفته است و این مسئله در بین همه کارشناسان جهان مورد تایید است؛ برای مثال زمانی که آمریکا از جنایات عربستان علیه مردم یمن حمایت می‌کند، به طور طبیعی مردم جهان اسلام و آزادگان جهان این مسئله را نمی‌پذیرند و انزجار خود را درباره سیاست های آمریکایی اعلام می‌دارند.

پاک آئین تأکید کرد: امروز حقوق بشر غربی با دو چالش جدی روبرو است، یکی چالش نظری و دیگری چالش رفتاری؛ در چالش نظری مبنای حقوق بشر، سکولاریزم ضعیف شده و به حقوق بشر غربی اجازه می‌دهد برای رسیدن به قدرت هر اقدامی را که می‌خواهند انجام دهند و این موضوع را به عنوان آزادی انسان تلقی می‌کنند؛ البته امروز جهان به این مسئله آگاه است که لیبرال دموکراسی نه تنها نمی‌تواند مشکلات مردم جهان را حل کند بلکه به عنوان ناقض حقوق بشر متجلی شده است.

وی در خصوص چالش رفتاری و استاندارد های دوگانه ای که آمریکا و غرب در رابطه با حقوق بشر به کار می‌برد توضیح داد: نقض حقوق بشر اگر در راستای منافع آمریکا،امروز حقوق بشر غربی با دو چالش جدی روبرو است، یکی چالش نظری و دیگری چالش رفتاری، همانند دفاع از جنایات عربستان یا رژیم صهیونیستی باشد، دلیلی برای محکومیت آن وجود ندارد اما اگر همین اتفاق برای کشوری همانند جمهوری اسلامی ایران رخ دهد بلافاصله آمریکا و اذناب آن به دنبال آن هستند که قطعنامه ای علیه ایران در شورای امنیت به تصویب برسانند.

معاون بین الملل موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامیافزود: امروز که حقوق بشر آمریکایی با این دوچالش مواجه است فرصت بسیار مناسبی برای جهان اسلام و اندیشمندان اسلامی است که حقوق بشر اسلامی را به دنیا معرفی کنند، حقوق بشری که آرمان خودش را کرامت انسانی در سیره نبوی (ص) ، سیره اهل بیت(ع) و قرآن کریم می‌بیند. جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های علمیه اقدامات بسیار خوبی در رابطه با تبیین حقوق بشر در اسلام انجام داده است، اما این موضوع باید به اطلاع جهانیان رسانده شود.

 وی گفت: مطالبه مقام معظم رهبری در رابطه با افشای حقوق بشرآمریکایی که در دل خودش به چالش کشیدن تمدن غرب را نیز در پی دارد، علاوه بر علمای کشورمان، پیامی را هم برای علمای اسلام در بردارد و آنها نیز باید به تبیین این مسئله بپردازند. شاید یکی از دستاوردهای کنفرانس وحدت اسلامی که هر ساله برگزار می‌شود باید موضوع تبیین حقوق بشر اسلامی در سطح جهان باشد؛ البته نباید این موضوع منحصر به مخاطبان خاص و در سطح علما و نخبگان ما محدود شود، بلکه باید توده‌ مردم جهان باید نسبت به این موضوع اطلاع پیدا کنند، بنابراین به غیر از کنفرانس ها و همایش هایی که برگزار می‌شود ما باید بتوانیم از طریق هنر، سینما و یا از طریق فضای مجازی از این ایده ها دراین مسیر کمک بگیریم.

پاک آئین عنوان کرد: رفتاری که پیامبر اکرم (ص) در صدر اسلام با اسرا داشتند، نشان دهنده این است که در مکتب اسلام رنگ پوست انسان‌ها معیاری برای انسانیت آنها نیست بلکه تقوا و خصوصیات خاص انسان است که باید مورد توجه قرار گیرد همانطور که می‌دانید اذان بزرگترین نماد اسلام است و اولین موذن اسلام یک برده سیاه پوست بوده است یا در زمان اعراب جاهلی که زنان و دختران را زنده به گور می‌کردند ما شاهد این هستیم که اسلام برای زن چه جایگاه و ارزشی قائل شده است.

وی در پایان گفت: شورش های اخیر آمریکا بادوام است و اگر به دلایلی هم حقوق بشر آمریکایی یعنی داغ بر دل نشسته شهید سلیمانی و ... متوقف شود همانند آتش در زیر خاکستر است و دوباره از سر گرفته میشود؛ رسانه های آمریکایی اکنون به جای واژه زوال، مکررا از واژه فروپاشی استفاده می‌کنند و این مسئله مقدمه ای است که نشان دهنده افول قدرت آمریکا است. معتقدیم که ظلم پایدار نخواهد ماند و ظالم از بین خواهد رفت؛ همین مسئله به ما این قوت قلب را می‌دهد که به زودی شاهد فروپاشی آمریکا باشیم.

 

کد مطلب: 78372
زمان انتشار: چهارشنبه 11 تیر 1399 - 16:21:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد