به روز شده: 7 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 78402
زمان انتشار: یکشنبه 15 تیر 1399 - 11:10:21

وزیر آموزش و پرورش: ۳۰ هزار پایگاه مجازی فعالیت تابستانی دانش‌آموزی افتتاح شد

وزیر آموزش و پرورش: ۳۰ هزار پایگاه مجازی فعالیت تابستانی دانش‌آموزی افتتاح شد
کودکان  - حاجی میرزایی گفت: پایگاه‌های فعالیت تابستانی عرصه‌ای برای احیاء، استمرار، نشاط، شادابی و بهره‌مندی دانش‌آموزان به مهارت‌های مختلف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاح همزمان ۳۰ هزار پایگاه مجازی فعالیت تابستانی دانش‌آموزی در کشور که بر بستر شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) اجرایی می شود، با تبریک فرا رسیدن میلاد امام هشتم شیعیان جهان، حضرت امام رضا (ع) اظهار کرد: یکی از مهمترین فعالیتهای انسان در دوره زندگی یادگیری است و هیچ کار دیگری را نمی توانیم معادل یادگیری مقایسه کنیم. این فرایند از بدو تولد آغاز می‌شود و تا آخرین لحظه‌های زندگی انسان ادامه دارد.

وی با تشریح اینکه کیفیت زندگی انسانها به عمق یادگیری آنها وابسته است، اظهار داشت: انسان ها طوری زندگی، عمل و ارتباط می گیرند که یاد گرفتهاند و هرچقدر یادگیریها عمیقتر و کیفیتر باشد؛ زندگی انسانها مناسبتر و با کیفیت تر خواهد بود.

حاجی میرزایی در مورد بهترین دوره یادگیری انسان ها گفت: بهترین دوره یادگیری از بدو تولد تا نوجوانی است؛ لذا در این دوره سرعت و عمق یادگیری با دیگر روزهای عمر انسان قابل مقایسه نیست بنابراین باید توجه جدی به این دوره از عمر بشر کرد و یادگیری موثر و عمیق را برای آن تدارک دید. یادگیری در بیرون از مدرسه فرصتی طلایی است چرا که مدرسه بزرگتری است و جنس یادگیری در ایام اوقات فراغت نیز از این جنس است.

وی با بیان اینکه باید به اوقات فراغت به عنوان فرصت طلایی زندگی نگاه کرد، گفت: اگر اوقات فراعت را بدون بهره گیری موثر داشته باشیم به دانش آموزان آسیب خواهیم زد؛ لذا غنی کردن اوقات فراغت کودکان کمک به مدرسه است. پایگاه‌های تابستانی عرصهای برای احیا، استمرار، نشاط، شادابی و بهره مندی دانش آموزان به مهارتهای مختلف است.

حاجی میرزایی گفت: تعداد پایگاههای اوقات فراغت دانش آموزی مهم نیست بلکه نتیجه فعالیتها مهم است لذا زمانی می توانیم بگوییم فعالیتها اثر بخش بوده است که دانش آموزانی توانمند و آماده برای سال تحصیلی جدید داشته باشیم و این موضوع به معنای بهرهمندی دانش آموزان از پایگاهها اوقات فراغت است.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت اوقات فراغت به مدیران کل آموزش و پرورش استانهای کشور که از طریق ویدیو کنفرانس در این برنامه حضور داشتند، تصریح کرد: بخشی از کار آموزش و پرورش در تابستان سازماندهی اوقات فراغت دانش آموزان است لذا مدیران کل آموزش و پرورش استانهای کشور توجه زیادی به این موضوع داشته باشند.

این آیین به‌طور نمادین و از طریق ویدئو کنفرانس برای پایگاه تابستانی مجازی کانون فرهنگی تربیتی ادب شهرستان خرم‌آباد برگزار شد و همزمان ۳۰ هزار پایگاه فعالیت تابستانی دانش‌آموزی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

کد مطلب: 78402
زمان انتشار: یکشنبه 15 تیر 1399 - 11:10:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب