به روز شده: 7 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 78405
زمان انتشار: یکشنبه 15 تیر 1399 - 16:17:04

نقش گسترده حقوق بومیان در آمریکا تمام شدنی نیست

نقش گسترده حقوق بومیان در آمریکا تمام شدنی نیست
حقوق بشر  > جهان  - فعال حقوق جامعه بومیان آمریکا گفت: بومیان این کشور با تبعیض‌های گسترده‌ای مواجه هستند و بخش عمده‌ای از این تبعیض‌ها هرگز آشکار نمی‌شود.

"گیاسی روس" فعال حقوق بومیان آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی نیوز گفت: به شکلی جالب توجه و تراژیک شب گذشته اولین سالگرد قتل یک شهروند بومی آمریکا به نام "استونی"" بود که در روز چهارم جولای سال ۲۰۱۹ توسط پلیس آمریکا در منطقه "پابلو" کشته شد.

وی پدر پنج بچه بود و اکنون سئوالات زیادی درباره قتل وی و سرنوشت بچه هایش مطرح است. این شهروند بومی آمریکا در حالی توسط پلیس به شدت نظامی شده و مسلح آمریکا به قتل رسید که هیچ اقدام خشونت آمیز و خطرناکی انجام نمی‌داد.

بی تفاوتی جامعه آمریکا به قتل بومیان و آمار بالای زنان بومی مفقود شده

این فعال حقوق بومیان آمریکا در ادامه گفت: اغلب موارد قتل و کشتار بومیان آمریکا به دست پلیس در جامعه به فراموشی سپرده می‌شوند و این نوع قتل‌ها در بیشتر موارد دیده نمی‌شوند. حتی توجه روزنامه‌ها را هم به خود جلب نمی‌کنند. یا ممکن است برخی از روزنامه‌ها در چند سطر به قتل چنین افرادی اشاره بکنند. اما استونی که سال گذشته توسط پلیس آمریکا کشته شد فرد مهمی برای جامعه خود بود.

مجری این شبکه گفت: موارد زیادی از مفقودشدن زنان بومیان آمریکا در این کشور گزارش می‌شود که تعداد آن‌ها در مقایسه با زنان مفقودشده دیگر گروه‌های جامعه آمریکا بسیار بیشتر است. نکته جالب توجه این است که بومیان آمریکا تحت نظارت‌های شدید پلیسی هستند، اما این نظارت‌ها به جای آن که به کاهش جرائم ضد آن‌ها منجر بشود باعث می‌شود آن‌ها بیشتر هدف خشونت قرار بگیرند.

بومیان آمریکا از تبعیض سیستماتیک در رنج هستند

"گیاسی روس" فعال حقوق بومیان آمریکا گفت: در حالی که بومیان آمریکا تحت تدابیر شدید پلیسی قرار دارند، اما قتل و اعدام‌های بومیان آمریکا و زندانی شدن آن‌ها در مقایسه با اقشار دیگر جامعه این کشور بسیار بیشتر است. بومیان آمریکا تحت فشار بیشتری از سوی نیرو‌های انتظامی این کشور قرار دارند. میزان تبعیض ضد بومیان آمریکا در مقایسه با اقشار دیگر جامعه بسیار بالاتر است. بومیان آمریکا نه تنها هدف خشونت‌های پلیس این کشور قرار دارند بلکه اخراج دانش آموزان بومیان آمریکا از مدارس در مقایسه با دانش آموزان نژاد‌های دیگر هم بسیار بالاتر است. موضوع مهم این است که هیچ کس از نژادپرستی گسترده ضد بومیان آمریکا باخبر نیست.

 

کد مطلب: 78405
زمان انتشار: یکشنبه 15 تیر 1399 - 16:17:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد