به روز شده: 20 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 78410
زمان انتشار: دوشنبه 16 تیر 1399 - 11:39:04

دستور آیت الله رئیسی برای بازخواست مقصران انفجار در کلینیک سینا اطهر

دستور آیت الله رئیسی برای بازخواست مقصران انفجار در کلینیک سینا اطهر
قوه قضائیه  - رئیس قوه قضائیه با اشاره به حادثه انفجار در کلینیک سینا اطهر، گفت: مسئولانی که به وظایف خود عمل نکرده اند باید مؤاخذه و بازخواست شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه رعایت مسائل بهداشتی در سراسر کشور و در جریان رسیدگی به پرونده‎ها را یک ضرورت دانسته و گفت: همکاران قضائی در سراسر کشور به نحوی اقدام کنند که هم کار مردم راه بیافتد و هم سلامتی مردم و کارکنان دستگاه قضاء تامین شود. تامین سلامت مراجعه کنندگان و همکاران قضائی برای ما اولویت است و در این زمینه هر اقدامی که از جانب مرکز لازم باشد انجام خواهیم داد.

آیت الله رئیسی به شرایط اقتصادی این روزهای کشور نیز اشاره کرده و گفت: آنچه که این روزها موجب رنجش مردم شده عدم مدیریت بازار، عدم مدیریت قیمت‎ها و نوسانات بازار است. اما این اولین کار دشمن نیست و بارها دیده شده دشمن از طریق اخلال در نظام ارزی و پولی کشور به دنبال دشمنی کردن است.

وی لازمه برون رفت از این شرایط و ایجاد ثبات اقتصادی در بازار را فعالیت جهادی دانسته و ادامه داد: این شرایط تلاش جدی و سریع را می طلبد. وجود طرح‎هایی برای برون رفت از شرایط فعلی اقتصادی یک ضرورت است و تبیین این طرح ها برای مردم از ضرورت های بعدی است.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود به برخورد خشونت آمیز دولت امریکا و برخی دولت های اروپایی با معترضین در این کشورها پرداخته و گفت: شرایطی که در امریکا و برخی کشورهای اروپایی وجود دارد مایه ننگ برای دستگاه هایی است که مدعی حقوق بشر و حقوق انسان هستند. این کشورها با بازداشت های پرتعداد و ضایع کردن حقوق اولیه و مسلم مردم کشورهای مختلف به صورت روشن مشغول ضایع کردن حقوق انسان هستند اما کسی دم بر نمی آورد. حمایت از مردم عدالت خواه در امریکا و اروپا وظیفه دستگاه هایی مدافع حقوق بشر و حقوقدانان آزاد که آزاد است و باید در دستور کار آنها قرار گیرد.

وی همچنین در واکنش به گزارش برخی اعضا درباره حوادث اخیر کشور گفت: مدیری که مسئولیت داشت باید پاسخگو باشد و مورد مواخذه قرار بگیرد. نمی توانیم همیشه منفعلانه برخورد کنیم تا باز هم یک مورد مشابه ساختمان پلاسکو شکل بگیرد. در زمینه حوادث مختلفی که در این مدت داشتیم و همه را اسم نمی آورم، باید عوامل را شناسیایی کنیم که آیا پیش بینی لازم، پیشگیری لازم و اقدام لازم را کرده اند؟

آیت الله رئیسی افزود: من این را به سازمان بازرسی،سازمان قضائی نیروهای مسلح و دادستان تهران هم گفته ام که سیاست دستگاه قضائی پیگیری و مواخذه مدیری است که مسئولیت قانونی و شرعی دارد که ببینیم کار را در زمان خودش انجام داده یا نه و گرنه هر روز باید به ما یک گزارش بدهند که این اتفاقات افتاد. باید نسبت این قصور یا تقصیر خصوصا ترک فعل ها حساس بود چرا که ما مواردی داریم که ترک فعل ها قابل پیگیری قانونی است و بسیاری ترک فعل ها خسارتش از فعل ها بیشتر است. مردم انتظار دارند که هر کس نسبت به مسئولیتش پاسخگو باشد.

 

کد مطلب: 78410
زمان انتشار: دوشنبه 16 تیر 1399 - 11:39:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری