به روز شده: 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 78413
زمان انتشار: دوشنبه 16 تیر 1399 - 14:10:02
دبیر ستاد حقوق بشر:

روز "استقلال" امریکا به روز "شرم" حاکمان و حاکمیت این رژیم تبدیل شد

روز
حقوق بشر  > جهان  - علی باقری گفت: آتش‌زدن پرچم آمریکا توسط شهروندان آمریکایی،عملاً روز استقلال این کشور را به روز شرم حاکمان و حاکمیت آمریکا تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های غربی نشان می دهد معترضان آمریکایی در اعتراض به سخنرانی ترامپ در مراسم روز استقلال آمریکا، در مقابل کاخ سفید پرچم این کشور را به آتش کشیدند و خواستار نابودی تمام نمادهای برده داری و تبعیض نژادی در سراسر ایالات متحده شدند.

شهرهای مختلف آمریکا در روزهای گذشته شاهد عملیات وسیع نیروهای امنیتی و پلیس برای دستگیری ده‌ها نفر از فعالان مدنی و افرادی است که در سازماندهی اعتراض‌های ضدنژادی علیه پلیس و دولت نقش داشته‌اند.

علی باقری، معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه،
امروز در حاشیه‌ی جلسه مسؤولان عالی قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر در خصوص تحولات اخیر امریکا اظهار داشت: «امروز بیش از هر زمان دیگری، دنیا هوشمندی راهبردی ملت ایران در ایستادگی در برابر زورگویی‌های رژیم آمریکا که در شعار "مرگ بر آمریکا" متبلور است، می‌ستاید، چراکه اکنون پرچم آمریکا حتی در داخل این کشور و در میان شهروندان آمریکایی نیز به‌عنوان نماد برده‌داری، نژادپرستی و سلطه‌گری شناخته می‌شود».

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه درادامه تصریح کرد: «آتش‌زدن پرچم آمریکا توسط شهروندان آمریکایی در روز استقلال، عملاً "جشنواره برپایی رژیم آمریکا" را به"سوگواره نژادپرستی و برده‌داری" در این کشور تبدیل کرد و "اعتراض و اشک" را جایگزین "شادی و خنده" نمود و موجب شد روز استقلال امریکا به روز شرم حاکمان و حاکمیت آمریکا تبدیل شود».

وی در پایان خاطر نشان کرد: «فریاد اعتراض مردم آمریکا علیه حاکمان واشنگتن در کاخ سفید و کنگره در روز استقلال این کشور، بیش از پیش گستره و شدت بیگانگی حاکمیت و حاکمان آمریکا از توده‌های مردم و دغدغه‌های آنها را به افکار عمومی جهانی نشان داد و پوچ بودن ادعای لیبرال دمکراسی در ایجاد جامعه انسانی ِبرخوردار از رفاه مادی و آرامش معنوی را حتی نزد غربگرایان و غربزدگان برملا کرد».

کد مطلب: 78413
زمان انتشار: دوشنبه 16 تیر 1399 - 14:10:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد