به روز شده: 20 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 78455
زمان انتشار: شنبه 21 تیر 1399 - 17:01:47

روزهای کرونایی و چهره‌‌ی بانوی پزشک ایرانی که ماندگار شد

روزهای کرونایی و چهره‌‌ی بانوی پزشک ایرانی که ماندگار شد
زنان  - نیلوفر نیسی، متخصص ویروس شناسی است که چهره وی به دلیل استفاده طولانی از ماسک دچار کبودی ها و زخم هایی شده که یادآور ایثار و ازخودگذشتگی برای حفظ سلامت مردم ایران است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، شیوع کرونا در جهان و به خصوص در کشورمان، فداکاری های مثال زدنی زیادی را از جامعه پرستاران و پزشکان و مدافعان سلامت برای حفاظت از جان مردم ، رقم زده است .

با بروز این ویروس منحوس در ایران، جامعه پزشکی با ایثار و از خودگذشتگی، در خط مقدم خدمات رسانی به مردم و بیماران قرار داشته و هنوز هم تا شکست این بیماری به صورت شبانه‌روزی در بیمارستان ها راه را ادامه می دهند و مشغول خدمات‌رسانی هستند.

عکس های زیادی را در مدت شیوع کرونا در کشورمان از فداکاری های جامعه پزشکی و پرستاران و مدافعان جان و سلامت مردم در سراسر ایران دیده‌ایم؛ اما برخی از عکس ها عمق این فداکاری و از خودگذشتگی را بیشتر ماندگار می کنند.

یکی از این عکس‌ها ،عکسی از یک بانوی ایرانی به نام دکتر نیلوفر نیسی است که متخصص ویروس شناسی و به عنوان چهره‌ی سال انتخاب شده است که به دلیل استفاده طولانی مدت از ماسک، صورت این پزشک دچار کبودی ها و زخم هایی شده که احساسات هر بیننده ای را برمی‌انگیزد. وی متولد ۱۳۵۸ و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز است و متأهل و دارای یک فرزند ۱۰ ساله است.

اقدامات خانم نیسی، تنها یک نمونه از فداکاری‌ها است چرا که در نقاط دیگر ایران نیز پزشکان ، پرستاران ، کادر درمانی ، متخصصان آزمایشگاهی و خصوصا زنان و دختران شاغل در این حرفه، تصاویر ماندگاری از خود بر جای گذاشته‌اند.

گفتنی است، عکس دکتر نیسی یکی از عکس های روزهای کرونایی و فداکاری جامعه پزشکی به نمایش درآمده در نمایشگاه آثار هنری «ما کرونا را شکست می‌دهیم»، در حوزه هنری است که تا پایان هفته جاری دایر است .

 

کلید واژه: زنان - ویروس کرونا
کد مطلب: 78455
زمان انتشار: شنبه 21 تیر 1399 - 17:01:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب