به روز شده: 20 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 78474
زمان انتشار: دوشنبه 23 تیر 1399 - 11:56:56

دستور آیت الله رئیسی به باقری برای تعقیب قاتلان شهید سلیمانی

دستور آیت الله رئیسی به باقری برای تعقیب قاتلان شهید سلیمانی
قوه قضائیه  - رئیس قوه قضائیه گفت: معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دادستان تهران، موضوع تعقیب قاتلان شهیدسلیمانی و موارد مطرح شده در گزارش گزارشگر سازمان ملل متحد را به طور جدی در دستورکار قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه، جنایت امریکایی‌ها در شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را یادآور شد و اظهار داشت: کار ما در پیگیری خون حاج قاسم سلیمانی تعطیل بردار نیست و معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دادستان تهران، موضوع تعقیب قاتلان شهیدسلیمانی و موارد مطرح شده در گزارش گزارشگر سازمان ملل متحد را به طور جدی در دستورکار قرار دهند.

وی در ادامه درباره مسأله مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشورمان، گفت: رفتار و عملکرد کشورمان در مقابله با کرونا، با سایر کشور‌ها قابل مقایسه است و می‌توان به برخورد با زندانیان در بحث کرونا اشاره کرد که بیش از یکصد هزار زندانی به مرخصی فرستاده شدند تا از ابتلا به کرونا در امان بمانند.

رئیس قوه قضائیه همچنین به رفتار‌ها و بازداشت‌های صورت گرفته در کشور‌های غربی و به ویژه امریکا در مقطع اخیر اشاره کرد و افزود: همه مشاهده کردند امریکایی ها چه رفتار‌هایی با مردم خود دارند و چگونه حقوق مسلم مردم را تضییع می‌کنند. مردم به خوبی می‌فهمند که این‌ها که بزرگترین مدعیان حقوق بشرند، خود بزرگترین ناقضان حقوق انسان‌ها در عالم هستند.

وی همچنین گفت: همه دستگاه‌های کشور باید با همه ظرفیت‌های خود پای نهضت تعاون و احسان بیایند؛ قوه قضاییه هم برای دسترسی آسان مردم به ویژه محرومان به عدالت، نهایت تلاش خود را می‌کند. از تلاش‌های قوه قضاییه در این مسیر توجه به خانواده زندانیان است و دستگاه قضا خود را موظف می‌داند در این زمینه کار کند و تفاهم‌نامه‌ای هم که با کمیته امداد به منظور پرداخت نکردن هزینه‌های دادرسی برای آنان امضا شد، در همین چارچوب بود.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: قوه قضاییه در عمل به وظایف شرعی و قانونی خود و اجرای عدالت مصمم است و به هیچ عنوان ملامتگران نمی‌توانند دست اندرکاران اجرای عدالت را دچار سستی کنند و این ملامت‌ها در دل و جان ما اثر نخواهد گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص بیانات رهبری، بیان کرد: در فرمایشات دیروز رهبر معظم انقلاب برای نمایندگان محترم مجلس نکات و راهبرد‌های بسیاری برای مجلس و کل کشور بیان شد. از نکات مهم سخنان ایشان، ضرورت انسجام و وحدت ملی بود که در قوه قضاییه خود را موظف به آن می‌دانیم.

رئیس قوه قضائیه در ادامه این جلسه افزود: اقتصاد قوی هم نیازمند مدیران قوی است و حمایت از مدیران قوی، خطرپذیر و شجاع در دستورکار ما قرار دارد. راه حل مشکلات کشور در درون کشور است و هر جا به دشمن خارجی امتیازی داده ایم، بیشتر باج خواهی کرده اند و به دنبال تضعیف کشور افتاده اند. مدیریت کشور در حوزه‌های اجرایی نیازمند کار مقتدرانه و برنامه ریزی شده است.

وی در خصوص حوادث و خسارت های به وجود آمده، افزود: باید قصور‌ها در دوره‌های مختلف پیگیری شود و گرنه شاهد ده‌ها آتش سوزی، انفجار و خسارت خواهیم بود.

آیت الله رئیسی در ادامه با یادآور شدن سالگرد حمله رژیم پهلوی به مسجد گوهرشاد، گفت: ایستادگی مردم در مسجد گوهرشاد برای حفظ حجاب و عفاف بود. امروز حفظ ارزش‌های اخلاقی در جامعه هم اقتضای شرع و هم قانون است.

وی افزود: تاکید ما این است که همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید دقت داشته باشند تا ارزش‌های اخلاقی حفظ شود، زیرا حفظ این ارزش‌ها باعث حفظ خانواده‌ها و فرد در جامعه است. امروز هجمه‌های دشمن به همه نظام به ویژه به دستگاه قضا بسیار زیاد است، اما عملکرد دستگاه قضا پیش چشمان همه کاملا آشکار است.

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: ضابطان قوه قضاییه به حفظ حقوق مردم، متهمان و ارباب رجوع زیر نظر دادستان و قاضی؛ مقید و موظفند، اگر هم جایی ضابطی تخلف کرد باید قبل از هرکس خود ضابطان پیگیری‌های لازم را انجام دهند. هجمه به قوه قضاییه قطعا در عزم راسخ دستگاه قضا برای برخورد با مفسدان و قانون شکنان خللی وارد نخواهد کرد. امنیت جامعه خط قرمز ماست و اجازه نمی‌دهیم هیچ کسی کوچکترین حرکتی برای ضربه زدن به امنیت جامعه و اخلال در امنیت انجام دهد.

کد مطلب: 78474
زمان انتشار: دوشنبه 23 تیر 1399 - 11:56:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری