تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تعطیلی بازارهای ایران و راهپیمایی گسترده دراعتراض به قرآن سوزی
چهارشنبه 24 شهریور 1389 - 10:42:43 |  حقوق بشر  > ایران

بازار تهران و بازارهای برخی شهرهای مهم کشور اعلام کرده اند که در اعتراض بـه هتک حـرمت قـرآن کریم توسط کشیش افراطی آمریکایی، امروز تعطیل است.
تعطیلی بازارهای ایران و راهپیمایی گسترده دراعتراض به قرآن سوزی

به گزارش واحد مرکزی خبر، مجامع و اتحادیه های صنفی شهرهـای تبریز، قم، بجنورد و کرمان هم اعلام کردند امروز در محکومیت این اقدام شنیع و هتاکانه بازارهای این شهرها تعطیل خواهند بود.

این اتحادیه ها اعلام کردند: بازارها در اعتراض به اهانت عده ای جاهل مغرض به ساحت مقدس قرآن کریم  امروز تعطیل خواهد بود.

اصناف متعهد قم همچنین از گردهمایی در مسجد ملاجعفر واقع در بازار قم به منظور اعلام انزجار از عاملان هتک حرمت به قرآن کریم خبر داده اند.

مجامع امور صنفی و اتحادیه های تحت پوشش، جامعه انجمن اسلامی و بسیج اصناف، بازاریان و کسبه کرمان هم امروز با تعطیلی محل کسب و کار و تجمع در مسجد وکیل بـازار انزجار خود را از اقدام بی شرمانه در هتک حرمت قرآن کریم ابراز می کنند.

بازار نکا هم دیروز در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم تعطیل بود .

بازاریان این شهرستان بـا اجتماع در مسجد جامع و راهپیمایی در شهر، این حرکت زشت و مذبوحانه شیاطین را محکوم کردند .

در همین حال در پی اهانت آشکار به ساحت مقدس قرآن مجید روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه امت مسلمان در سراسر ایران اسلامی خشم و انزجار خود را از این اقدام وقیحانه به نمایش خواهند گذاشت.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای از امت بزرگ اسلام و همه مسلمانان و آزادگان جهان خواست پس از اقامه نماز جمعه این هفته انزجار و نفرت خود را از از این اقدام به جهانیان نشان دهند و وحدت و اتحاد و انسجام امت رسول‌الله را در آزمونی دیگر به نمایش گذارند.

در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح شده است: بار دیگر این اقدام وقیحانه و ذلت‌بار را به امت بزرگ اسلامی تسلیت و تعزیت گفته از عموم مسلمانان و آزادگان جهان به ویژه ملت آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی می‌خواهد پس از اقامه نماز جمعه این هفته با برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز علیه اهانت به ساحت قدسی قرآن کریم، در صفوفی متحد و یکپارچه ضمن محکوم کردن اقدامات دین ستیزانه عوامل صهیونیستی ، شناسایی و مجازات عوامل اصلی را که مطالبه همه مسلمانان جهان از دولت آمریکا و سیاستمداران آن است، خواستار شوند .

فعالان قرآنی هم دیروز در تهران و 12 استان دیگر تظاهرات برگزار کردند.

تجمع کنندگان پارچه نوشته هایی در محکومیت اهانت به قرآن کریم در دست داشتند .

مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل ، "سوزاندن کلام پروردگار جنایت آمریکای ستمکار " و جانم فدای قرآن جملاتی بود که بر روی پارچه نوشته ها دیده می شد .

این در حالی است که شهرهای مختلف کشور هم دیروز شاهد تظاهرات امت اسلامی علیه اقدام وقیحانه دشمنان اسلام علیه ساحت مقدس قرآن کریم بود.

فریادهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و به پا خیز مسلمان اهانت شد به قرآن شعارهایی بود که تجمع کنندگان سردادند .

شرکت کنندگان در این تجمع ها با سردادن شعارهای " مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر آمریکا ، کشیش آمریکایی اعدام باید گردد و اهانت به قرآن نقشه استکبار است مسلمان با غیرت از این فتنه بیزار است " این جنایت را جلوه ای از جنگ های صلیبی دانستند.

جمعی از استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران هم ظهر دیروز با تجمع در مقابل ساختمان این دانشگاه با سر دادن شعار و آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی اعتراض خود را به هتک حرمت قرآن کریم اعلام کردند.

دانشجویان پارچه نوشته های در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود : ما دانشگاهیان قرآن سوزی و هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم را نشانه ذلت و درماندگی استکبار می دانیم و آن را محکوم می کنیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 16 تیر 1399 - 12:45:53 از آدرس: