تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
درخواست کمک عراق از سازمان ملل برای اخراج منافقین
چهارشنبه 23 فروردین 1391 - 09:36:51 |  حقوق بشر

دولت عراق از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست این کشور را در اخراج همه اعضای گروهک تروریستی منافقین کمک کند.
درخواست کمک عراق از سازمان ملل برای اخراج منافقین

به گزارش واحد مرکزی خبر، حمید البیاتی نماینده عراق در سازمان ملل متحد در جلسه روز سه شنبه شورای امنیت با موضوع عراق گفت: با کمک هیات همکاری سازمان ملل برای عراق و تلاش مارتین کوبلر، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل توانستیم  هزار و 200 نفر از اعضای گروهک منافقین را از اردوگاه اشرف به اردوگاه ترانزیت منتقل کنیم.

البیاتی افزود: دولت عراق از شورای امنیت درخواست دارد درباره انتقال و استقرار همه اعضای این گروهک تروریستی به کشورهای دیگر کمک کند.

نماینده عراق در سازمان ملل متحد تاکید کرد: دولت عراق نمی تواند بر اساس قانون اساسی خود، به این عده اجازه دهد در داخل عراق باقی بمانند.

البیاتی همچنین درباره بحران در کشور همسایه غربی عراق یعنی سوریه هم گفت: از زمان آغاز بحران در سوریه، عراق همواره از تمایل نداشتن خود درباره انتخاب گزینه نظامی برای مقابله با درخواست مردم برای آزادی، دمکراسی و مشمولیت سیاسی اعلام کرده است.

وی افزود: ما دولت سوریه و گروه مخالف را به اجتناب از به کارگیری عملیات نظامی فراخواندیم زیرا این قبیل اقدامات در نهایت منجر به گسترش درگیری  می شود و کشور را به سوی جنگ داخلی سوق می دهد .

نماینده عراق در سازمان ملل گفت: وظیفه تاریخی و اخلاقی همه ما ایجاب می کند تا درمسیر توقف خشونت در سوریه تلاش کنیم و به طرف های درگیر به منظور آغاز مذاکرات ملی فشار آوریم.

وی افزود: مذاکره بهترین راه برای حل بحران سوریه است و عراق با قاطعیت از تلاشهای کوفی عنان نماینده ویژه مشترک سازمان ملل - اتحادیه عرب درمسیر خاموش کردن بحران و حل مسالمت آمیز آن در چارچوب ملی سوریه حمایت می کند.
 
 
 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 21 فروردین 1399 - 14:20:44 از آدرس: