تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
نگرانی دشمن بیداری اسلامی است نه سلاح هسته‌ای
سه شنبه 20 تیر 1391 - 09:53:15 |  بیداری اسلامی

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه غرب به دلیل واقف بودن بر اهمیت بیداری اسلامی تمام تلاش خود را مصروف پیشگیری از تحقق آرمان‌های اسلامی می‌کند، گفت: نگرانی دشمنان بیداری اسلامی است نه سلاح هسته‌ای.
نگرانی دشمن بیداری اسلامی است نه سلاح هسته‌ای

به گزارش خبرگزرای فارس به نقل از دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورملنعصر امروز محمد صبحی العتیق رئیس فراکسیون النهضه در مجلس موسسان تونس را به حضور پذیرفت.

سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار با تمجید از مبارزات ملت مسلمان تونس در برابر رژیم دیکتاتور و وابسته زین‌العابدین بن علی پیروزی انقلاب تونس را سرآغاز حرکت بیداری اسلامی در خاورمیانه و شمال آفریقا دانست و افزود: این بیداری آرزوی همه ملت‌های مسلمان منطقه بود که علیرغم میل جریان استکبار تحقق یافت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه غرب به دلیل واقف بودن بر اهمیت بیداری اسلامی تمام تلاش خود را مصروف پیشگیری از تحقق آرمان‌های اسلامی می‌کند، افزود: نگرانی دشمنان بیداری اسلامی است نه سلاح هسته‌ای.

سعید جلیلی تاکید کرد: گسترش ادبیات جدید همچون جهان مستکبر و مستضعف در قاموس اندیشه سیاسی نسل جدید از دستاوردهای این پیروزی بزرگ به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر ابعاد اسلامی بیداری در کشورهای مختلف گفت: خوشبختانه در معادلات جاری تئوری اندیشمندان اسلامی مبتنی بر "اسلام تنها راه حل سیاسی نجات امت اسلامی است" تحقق یافته است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: مسلمانان با برخورداری از پشتوانه عظیم اندیشه تابناک اسلام قادر خواهد بود به تمام اهداف بلند خود از جمله آزادی فلسطین و قدس شریف دست یابند.

وی ادامه داد: پیوند اندیشه دینی به مقاومت فلسطینی در جنگ 22 روزه عامل پیروزی آن بر رژیم اشغالگر قدس شد.

جلیلی با ضروری دانستن انسجام و روح هم گرایی در بین مسلمانان افزود: ظرفیت‌های جهان اسلام در کنار هم می‌تواند مسلمانان را در مقابل توطئه‌های جهان استکبار تقویت و پیروز نماید.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه بیداری اسلامی بر دوراندیشی حضرت امام خمینی (ره) در اهمیت آمریکا و رژیم صهیونیستی باید اولویت نخست نخبگان سیاسی و دینی در کشورهای اسلامی باشد.

وی با تاکید بر ثمرات بیداری اسلامی در جهان اسلام اظهار داشت بیداری اسلامی سرآغاز تحقق آرمان‌های ملت‌های مسلمان و مقابله موثر با تجاوز و اشغالگری بویژه مبارزه با رژیم صهیونیستی به عنوان مطالبه فراگیر جهان اسلام است.

محمد صبحی العتیق رئیس فراکسیون النهضه در مجلس موسسان تونس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه بیداری اسلامی آزادی ملت‌ها را به دنبال داشت و موجب تقویت مسلمانان گردید، بزرگترین افتخار انقلاب اسلامی ایران است که پیشتاز سایر قیام‌ها در منطقه است و از نگاه ما کلیه انقلاب‌های منطقه مدیون انقلاب اسلامی ایران و رهبری آن است.

وی همچنین با زیر سؤال بردن حسن نیت برخی قدرت‌ها در تحولات منطقه اظهار داشت: جریان سلطه با محوریت آمریکا نه طرفدار اسلام و نه حامی دموکراسی و حقوق ملت‌ها هستند.

رئیس فراکسیون النهضه در مجلس موسسان تونس با اشاره به توطئه‌های بیگانگان در کشورهای اسلامی اظهار داشت: آنها همانقدر که با جریان مقاومت و تفکر اسلامی مقابله می‌کنند از دموکراسی واقعی نیز هراسان هستند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 25 آذر 1398 - 08:04:56 از آدرس: