تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
وقتی کلینتون در ویتنام دم از حقوق بشر می زند
چهارشنبه 21 تیر 1391 - 08:13:38 |  حقوق بشر  > جهان

وزیر امور خارجه آمریکا در سفر خود به ویتنام مسئله نقض حقوق بشر و محدودیت آزادی بیان در این کشور را مورد انتقاد قرار داد.
وقتی کلینتون در ویتنام دم از حقوق بشر می زند

به گزارش ایسنا  به نقل از خبرگزاری رویترز، همچنین مشاوران هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کردند بهتر است تا زمانی که ویتنام در این زمینه‌ها بهبود نیافته، روابط با هانوی محدود بماند. در سه سال گذشته،‌ این سومین باری است که هیلاری کلینتون به ویتنام سفر می‌کند.

کلینتون در یک کنفراس خبری پس از انجام مذاکرات با وزیر امور خارجه ویتنام عنوان داشت که طرفین درباره مسائل مختلف از جمله امنیت، بهداشت عمومی و رشد اقتصادی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

در همین حال خبرگزاری شینهوا گزارش داد، کلینتون در سفرش به ویتنام با رهبران عالی رتبه این کشور در راستای ارتقای روابط تجاری مذاکره کرد.

کلینتون خاطر نشان کرد‌، از سال 2010 تاکنون همکاری تجاری ویتنام و آمریکا 40 درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در زمینه صادارت، در حال حاضر واشنگتن بزرگترین شریک تجاری ویتنام به شمار می‌آید و شرکت‌های آمریکایی به دنبال کمک کردن به ویتنام برای حل چالش‌های این کشور هستند.

کلینتون تصریح کرد:‌ جای تردیدی وجود ندارد که آمریکا تلاش دارد تا سرمایه‌گذاری تجاری بیشتری در آسیا داشته باشد.

وی افزود: شرکت‌های آمریکایی از توسعه تجاری و همکاری با کشورهای آسیایی بهره می‌برند.

در همین حال، یک مقام عالی رتبه آمریکایی اعلام کرد که وزیر امور خارجه آمریکا به درخواست واشنگتن با رهبر حزب حاکم ویتنام ملاقات کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی با همتای ویتنامی خود، در مورد افزایش نگرانی‌ها در مورد حقوق بشر در این کشور و دستگیری چند تن از فعالان این عرصه صحبت به میان آورد و خواستار تقویت اجرای قانون و احترام به قوانین جهانی شد.

از سوی دیگر سفارت آمریکا در کامبوج اعلام کرد، هیلاری کلینتون بعد از ظهر روز چهارشنبه برای شرکت در نوزدهمین نشست مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) وارد پنوم‌پن، پایتخت کامبوج می‌شود.

هیلاری کلینتون قرار است در سفرش به کامبوج ملاقات‌هایی را با مقام‌های عالی‌رتبه کامبوج داشته باشد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ جمعه 13 تیر 1399 - 00:08:35 از آدرس: