تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
گزارش سازمان ملل از خرید و فروش زنان و کودکان در مالی
شنبه 22 مهر 1391 - 09:13:41 |  زنان

براساس گزارش یکی از مقام‌های ارشد سازمان ملل، شبه نظامیان مالی که شمال این کشور را تحت کنترل خود دارند، کودکان را به مبلغ 375 پوند از خانواده‌هایشان می‌خرند و آموزش ساخت بمب برای کودکان به امری رایج بدل شده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، این شبه نظامیان که در میان آن‌ها افرادی مرتبط با القاعده دیده می‌شود، با لغو دریافت مالیات از روستاییان و جمعیت محلی اقدام به "خرید وفاداری" کرده و به شبه نظامیان و همسران آن‌ها در مالی دستمزد پرداخت می‌کنند.

"ایوان سیمونویچ"، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور حقوق بشر پس از سفر به مالی گفت: آنها دختران را به بهانه ازدواج از خانواده‌هایشان به مبلغ 620 پوند می‌خرند، اما آنها را مجبور به روسپیگری و دیگر اقدامات نامشروع می‌کنند.

وی افزود: گوش دادن به موسیقی و استعمال دخانیات در مالی ممنوع است. تاکنون سه مورد اعلام در ملاء عام، هشت مورد قطع عضو و دو مورد شلاق زدن نیز گزارش شده است. زنان باید صورت خود را بپوشانند و فعالیت‌های خارج از منزل برایشان محدود شده است.

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور حقوق بشر افزود: مردم از شمال مالی به سمت مناطق دیگر این کشور نقل مکان می‌کنند. تخمین زده می‌شود که یک سوم جمعیت از این مناطق خارج شده‌اند و 270 هزار تن هم به کشورهای همسایه مهاجرت کرده باشند.

وی یادآور شد: آنچه که هم اکنون شاهد آن هستیم نقض حقوق بشر به صورت نظام‌مند است. کودکان آسیب پذیرترین قشر جامعه مالی به ویژه در شمال این کشور غرب آفریقا هستند. حتی گفته شده کودکان را تحت آموزش چگونگی ساخت بمب کنترل از راه دور قرار می‌دهند به طوری که سه کودک تاکنون در جریان این انفجارها زخمی شده‌اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 15 تیر 1399 - 21:33:56 از آدرس: