تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
6700 یتیم زیر 18 سال کمیته‌امدادی بدون حامی هستند
شنبه 12 اسفند 1391 - 10:50:13 |  کودکان

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه 250 هزار یتیم، تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، گفت: از این تعداد 6700 یتیم زیر 18 سال بدون حامی هستند.
6700 یتیم زیر 18 سال کمیته‌امدادی بدون حامی هستند

به گزارش ایسنا، علی‌محمد ذوالفقاری ، با اشاره به اضافه شدن 631 هزار حامی جدید به جمع حامیان کمیته امداد در سال 91 گفت: طی شش ماهه نخست امسال 100 هزار فقره وام به افراد نیازمند اعطا و برای 40 هزار نفر نیز جهیزیه تهیه شده است.

وی با بیان اینکه به طور کلی بیش از یک میلیون نفر توسط کمیته امداد بیمه شده‌اند، افزود: در نیمه نخست امسال، 340 هزار خانوار تحت پوشش نیز بیمه شدند که 140 هزار خانوار آن را روستاییان تشکیل می‌دهند.

امکان دریافت همزمان خدمت از چند نهاد حمایتی

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد درباره نحوه دریافت خدمت از چند نهاد حمایتی به صورت همزمان اظهار کرد: مددجویان می‌توانند به صورت همزمان خدمات متفاوتی از نهادهای مختلف دریافت کنند، به عنوان مثال یک مددجو می‌تواند خدمات توانبخشی را از بهزیستی دریافت کرده و خانواده‌اش از کمیته امداد مستمری دریافت کنند.

به گفته وی، یک درصد مددجویان کمیته امداد، معلول هستند.

ذوالفقاری در خصوص تفاوت ارائه خدمات مشاوره‌ای به افراد نیازمند بیان کرد: کمیته امداد در مناطق محروم در زندگی مددجویان، مددکاری مداخله‌ای دارد به گونه‌ای که افراد تحت پوشش در بسیاری از مسائل زندگیشان از جمله تامین خانه و ازدواج فرزندشان از این نهاد کمک دریافت می‌کنند، چرا که اگر این افراد توانایی اخذ تصمیم صحیح را داشتند، به لبه پرتگاه نرسیده و نیازمند نمی‌شدند.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 08:20:41 از آدرس: