تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اعدام کودکان در یمن صدای حقوق بشری ها را در آورد
چهارشنبه 16 اسفند 1391 - 10:28:33 |  کودکان

سازمان دیده‌بان حقوق بشر، با ارائه گزارشی 30 صفحه‌ای اجرای حکم اعدام در حق کودکان در یمن و گرفتن اعترافات دروغین از آنها را محکوم کرد و خواستار توقف آن شد.
اعدام کودکان در یمن صدای حقوق بشری ها را در آورد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری عرب آن لاین، سازمان دیده‌بان حقوق بشر، دیروز اعلام کرد که دولت این کشور دست‌کم 15 کودک زیر 18 سال را به دلیل ارتکاب جرایم مختلف طی 5 سال گذشته اعدام کرده است.

این سازمان که مقرش در نیویورک است، از «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور یمن خواست تا حکم اعدام صادر شده علیه 3 کودک زیر 18 سال یمنی را لغو کند.

در گزارش 30 صفحه‌ای سازمان دیده‌بان حقوق بشر، به حکم اعدام با تیر «هند البرطی» که از سوی دولت صنعا به اتهام قتل اجرا شد، اشاره شده و در آن آمده که گواهی تولد این دختر نشان می‌دهد که او در هنگام ارتکاب جرم تنها 15 سال داشته است.

در این گزارش آمده است: برطی در مارس 2012 به این سازمان اعلام کرد که تحت شکنجه نیروی پلیس و تهدید به تجاوز ناگزیر به اعتراف دروغ شده است. از سوی دیگر، نیروهای دولتی نیز تنها چند ساعت قبل از اجرای حکم به خانواده این دختر اطلاع دادند که قرار است، حکمش اجرا شود.

دیده‌بان حقوق بشر تاکید کرد که چند مجرم دیگر نیز هستند که اعلام کرده‌اند که به زور شکنجه و تهدید به دروغ اعتراف کرده‌اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ شنبه 28 دی 1398 - 03:33:15 از آدرس: