تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه قابل قبولی برای زنان ارائه نداده‌اند
شنبه 11 خرداد 1392 - 10:33:53 |  زنان

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری تا کنون برنامه‌های خوبی در حوزه زنان ارائه نداده‌ و تنها به کلی گویی بسنده کرده‌اند که این امر جایگاه زنان در دولت آینده را تضعیف می‌کند.
کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه قابل قبولی برای زنان ارائه نداده‌اند

به گزارش فارس، شهلامیرگلوبیات با انتقاد از برنامه‌های ارائه شده توسط کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: کاندیداها تا این لحظه فقط کلی گویی کرده‌اند و برنامه عملیاتی برای هیچ حوزه‌ای ارائه نداده‌اند.

وی به بحث زنان در برنامه‌های ارائه شده اشاره کرد و گفت: کاندیداها موضوع‌های اجتماعی را در اولوبت چندم خود قرار داده‌اند که بازهم در آن میان حوزه زنان جایگاه مطلوبی ندارد و زمانیکه به موضوع زنان پرداخته می‌شود مسائلی مانند اشتغال مطرح می‌شود و بقیه موضوعات و خواسته‌های زنان مانند امنیت و جایگاه زن در اجتماع و خانواده مغفول مانده است.

میرگلو بیات با اشاره به کلی گویی نامزدها افزود: متأسفانه کاندیداها نه‌تنها در حوزه زنان بلکه در مسائل دیگری مانند هدفمندی یارانه‌ها نیز برنامه‌های عملیاتی ارائه نداده‌اند و امیدواریم تا در روزهای آینده با ارائه برنامه‌های کامل‌تر عملکرد و نوع نگاه خود را به موضوعات اصلی مانند زنان مشخص کنند.

این عضو فراکسیون زنان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زنان نیمی از کل جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند انتظار می‌رود برنامه‌های ارائه شده جامع‌تر باشد و نگاه‌های تبلیغاتی بر روی این موضوع وجود نداشته باشد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 18 فروردین 1399 - 18:25:43 از آدرس: