تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رسوایی شنود تلفن ها به انگلیس رسید
شنبه 18 خرداد 1392 - 17:52:37 |  حقوق شهروندی

روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد سازمان ارتباطات این کشور حداقل از ماه ژوئن ۲۰۱۰ از برنامه PRISM مطلع بوده است.
رسوایی شنود تلفن ها به انگلیس رسید

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند؛ آژانس دولتی مسؤل شنود در انگلیس در روزهای آینده گزارشی به پارلمان این کشور ارائه خواهد کرد تا ارتباط احتمالی این اداره را با برنامه موسوم به PRISM در آمریکا مشخص کند.

در همین ارتباط  کمیسیون اطلاعات و امنیت مجلس انگلیس قرار است دوشنبه این هفته گزارش کاملی از سازمان دولتی ارتباطات دریافت کند و پس از آن تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

همزمان روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد سازمان ارتباطات این کشور حداقل از ماه ژوئن 2010 از پروژه PRISM  مطلع بوده است.  با این حال سازمان ارتباطات انگلیس از هر گونه ابراز نظری خودداری کرده است.

دو روزنامه واشنگتن پست و گاردین پنج شنبه این هفته فاش کردند در برنامه PRISM که از سال 2007 آغاز شده آژانس امنیت ملی آمریکا و پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)، به راحتی به سرورهای گوگل، فیس بوک و دیگر شرکت های بزرگ اینترنتی در ایالات متحده دسترسی دارند. این دولت همچنین اقدام به شنود تمامی تماس های تلفنی همراه و ثابت مشترکان اپراتور وریزون کرده است.

در واکنش به این رسوایی باراک اوبا، رئیس جمهور آمریکا دیروز (جمعه) از این اقدامات به بهانه الزامات جنگ با تروریسم دفاع کرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ شنبه 28 دی 1398 - 04:55:48 از آدرس: