تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بیانیه مداخله‌جویانه وزیر خارجه کانادا علیه انتخابات ایران
یکشنبه 19 خرداد 1392 - 10:11:21 |  حقوق بشر  > ایران

وزیر امور خارجه کانادا در حالی در خصوص انتخابات ایران اظهار نگرانی می‌کند که در این کشور، کمتر مقامات به ابراز نگرانی از وضعیت بومی‌های کانادایی مبادرت می‌ورزند.
بیانیه مداخله‌جویانه وزیر خارجه کانادا علیه انتخابات ایران

به گزارش فارس به نقل از پایگاه کانادایی «جی سی»، «جان بیرد»، وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه ادعا کرد: «انتخابات ایران نزدیک است و حاکمان ایران تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند که خواست جمعی و خواسته‌های دموکراتیک ایرانیان متوسط را سرکوب کنند.»

وی در ادامه بیانیه مزبور ادعا کرده است که ایران کاری برای گرفتن رای از ایرانیان مقیم کانادا نکرده است و این نشان می‌دهد که انتخابات ایران تنها ابزار تبلیغاتی است!

وزیر امور خارجه کانادا ابراز نگرانی کرده است که ایران با وجود داشتن 9 ماه وقت اقدامی در خصوص اخذ رای از ایرانیان مقیم کانادا نکرده و ایرانیان مقیم کانادا را از برخی خدمات از جمله حق رای محروم کرده است.

وزیر امور خارجه کانادا در حالی در خصوص انتخابات ایران اظهار نگرانی می‌کند که در این کشور کمتر مقامات به ابراز نگرانی از وضعیت بومی‌های کانادایی مبادرت می‌ورزند. بومی‌های کانادا از بسیاری از حقوق اجتماعی محروم‌اند.

در عین حال بیرد به این نکته توجه نکرده که در جامعه بین‌المللی بر اساس حقوقی که «گروسیوس» بنیان نهاده است، وی و دیگر مقامات غربی حق مداخله در امور داخلی ایران ندارد.

وزیر خارجه کانادا در حالی این بیانیه را صادر کرده است که رقابت‌های پرشور انتخاباتی در ایران ادامه دارد و حامیان 8 کاندیدای انتخاباتی با تمام توان در حال رقابت با یکدیگر هستند.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1398 - 19:17:47 از آدرس: