تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رسوایی تجاوزهای جنسی، فرمانده آمریکا را به دردسر انداخت
یکشنبه 19 خرداد 1392 - 10:54:36 |  حقوق بشر  > جهان

فرمانده نیروهای ارتش آمریکا در ژاپن در پی ناکامی در رسیدگی کامل به پرونده شکایت تجاوز جنسی، از کار معلق شد.
 رسوایی تجاوزهای جنسی،  فرمانده آمریکا را به دردسر انداخت

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه داون، تعلیق ژنرال مایکل هریسون، فرمانده نیروهای ارتش آمریکا در ژاپن در حالی رخ داده که ارتش آمریکا به دنبال مقابله با مشکل تجاوزهای جنسی در میان نیروهای نظامی این کشور است.

با افزایش موارد خشونت‌ جنسی در ارتش آمریکا، توانایی نظامیان این کشور در کنترل این مشکل زیر سوال رفته است. این جرایم تا حدی پیش رفته است که اخیرا یکی از فرماندهان یگان مبارزه با خشونت جنسی نیز به جرم تجاوز بازداشت و برکنار شد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد: ژنرال «مایکل هریسون»، فرمانده نیروهای ارتش آمریکا در ژاپن به دلیل ناکامی در رسیدگی کامل و دقیق درباره پرونده تجاوز جنسی از کار معلق شده است.

پنتاگون هنوز جزئیات مربوط به پرونده تجاوز جنسی را منتشر نکرده است.

جورج رایت، سخنگوی ارتش آمریکا گفت که هیچ اتهام تجاوز جنسی علیه فرمانده نیروهای ارتش آمریکا در ژاپن وجود ندارد.

در حالی که تعدادی از افسران ارتش آمریکا در ماه‌های اخیر به اتهام پرونده‌های مرتبط با تجاوز جنسی از کار خود معلق شده‌اند، این فرمانده نیروهای ارتش آمریکا در ژاپن اولین کسی است که در پی شکست در انجام تحقیقات کامل درباره این پرونده‌ها از کارش معلق می‌شود.

در ادامه بیانیه پنتاگون همچنین آمده است، این فرمانده به دست «جان مک‌هاف»، یکی از مقام‌های عالی‌رتبه ارتش و ژنرال «ری اودیرنو»، رئیس ستاد مشترک نیروهای آمریکا از کار معلق شده است.

همچنین قرار است ژنرال «جیمز بوزر»، معاون سابق فرماندهی کل ارتش آمریکا در اروپا جایگزین ژنرال مایکل هریسون شود و سمت فرماندهی نیروهای آمریکایی در ژاپن را بدست بگیرد تا تحقیقات کامل درباره حل این مساله صورت گیرد.

تعلیق ژنرال هریسون یک روز پس از آن صورت گرفت که آدمیرال «جیمز وینفلد»، یکی از افسران ارشد آمریکایی تجاوز جنسی در ارتش آمریکا را به حملات نیروهای افغان علیه نیروهای خارجی تشبیه کرد و گفت: هرگونه تجاوز یا آزار جنسی ناخواسته نوع دیگری از حملات خودی است که برای فرهنگ ما ناخوشایند و مخرب است. ما اجازه نمی‌دهیم چنین اتفاقاتی ادامه پیدا کند.

بر اساس گزارش سالانه وزارت دفاع ‌آمریکا مشخص شد که تجاوزهای جنسی از 19 هزار مورد در سال 2011 میلادی به 26 هزار مورد در سال 2012 افزایش یافته و رشد صعودی 37 درصد داشته است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1399 - 19:21:17 از آدرس: