تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
وزیر بهداشت:پزشک خانواده باید در دولت های بعد هم ادامه یابد
یکشنبه 19 خرداد 1392 - 11:01:03 |  حقوق شهروندی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از مهم ترین اقدامات دولت، اجرای برنامه پزشک خانواده است که در دو قانون برنامه توسعه بر آن تاکید و17سال پیش در وزارت بهداشت تصویب شده بود.
 وزیر بهداشت:پزشک خانواده باید در دولت های بعد هم ادامه یابد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ دکتر محمد حسن طریقت منفرد با اشاره به مهم ترین برنامه های اجرا شده در دولت نهم و دهم در حوزه بهداشت و سلامت افزود: در دولت نهم و دهم زیرساخت های زیادی به وجود آمد تا بتواند نظام سلامت را تقویت کند که یکی از مهم ترین اقداماتی که از ابتدای دولت نهم جدی گرفته شد، اجرای برنامه پزشک خانواده است؛ اگرچه این برنامه هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است اما امیدواریم در ماه های پایانی فعالیت دولت دهم به نتایج مدنظر برسد.
وی؛ گسترش برنامه پزشک خانواده در کشور را یکی از نیازهای ضروری دانست که باید در دولت های بعد هم ادامه یابد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: همچنین یکی از برنامه هایی که باید در دولت بعدی به آن توجه ویژه شود، ارتقای کیفی و کمی خدمات مراکز بهداشتی درمانی دولتی که80 درصد امکانات کشور را تشکیل می دهند، است.
دکتر طریقت منفرد اضافه کرد: باید برای کارکنان سطح اول خدمت به ویژه پزشکان انگیزه ای ایجاد کنیم و با تفویض اختیار و به رسمیت شناختن جایگاه آنها عملکرد بیمارستان های دولتی را از نظر کمی و کیفی ارتقا دهیم و بهره ورری بیشتری از سرمایه های ملی و مراکز بهداشتی و درمانی دولتی داشته باشیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ یکشنبه 24 آذر 1398 - 01:43:38 از آدرس: