تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رقابت 4060 نفر برای کسب 351 کرسی شوراهای استان تهران
یکشنبه 19 خرداد 1392 - 11:57:50 |  حقوق شهروندی

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران گفت: 4 هزار و 60 نفر برای کسب 351 کرسی شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران با یکدیگر رقابت می کنند.
رقابت 4060 نفر برای کسب 351 کرسی شوراهای استان تهران

به گزارش واحد مرکزی خبر، حسین طلا در نشست خبری با اشاره به اینکه استان تهران 41 شهر و 416 روستا دارد افزود: این استان با داشتن حدود یک ششم جمعیت کشور بزرگترین انتخابات را در میان استان ها به خود اختصاص داده است.

وی گفت: در مجموعه روستاهای استان تهران چهار هزار و 186 نفر برای نامزدی شوراهای اسلامی روستایی نامنویسی کردند که از این تعداد سه هزار و 496 نفر یعنی حدود 84 و 9 دهم درصد واجد صلاحیت تشخیص داده شدند که این تعداد برای کسب هزار و 394 کرسی شورای اسلامی روستایی با یکدیگر رقابت می کنند.

طلا افزود: در شهر تهران نیز هزار و 958 نفر برای نامزدی شورای اسلامی شهر تهران نامنویسی کردند که از این تعداد هزار و 785 نفر تایید صلاحیت شدند.

وی با بیان اینکه این تعداد برای کسب 31 کرسی شورای اسلامی شهر تهران رقابت می کنند افزود: از میان 1958 ثبت نام کننده برای کسب این کرسیها ، 127 نفر نتوانستند تایید شوند و 46 نفر هم از این رقابت ها انصراف دادند و در مجموع 91 و 16 صدم داوطلبان نامزدی شورای اسلامی شهر تهران تایید صلاحیت شدند و در مجموعه داوطلبان نامزدی شهرهای استان تهران حدود 90 درصد تایید صلاحیت شدند.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران گفت: در شهر تهران 57 و نیم نفر به ازای هر کرسی شورای اسلامی این شهر رقابت می کنند.

وی در باره روند بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران گفت: پس از نامنویسی داوطلبان ، هیئت های اجرایی اسامی آنها را به چهار مرجع وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و ثبت احوال ارسال کردند و در برخی موارد نیز که نیاز به استعلام مدرک تحصیلی بود آن را استعلام کردند و در برخی موارد نیز بررسیهای محلی انجام شد.

طلا با اشاره به اینکه هیئت های اجرایی ظرف هفت روز بررسیها را انجام دادند افزود: نتایج این بررسی ها به داوطلبان تقدیم شد و داوطلبانی که رد صلاحیت شده بودند به هیئت عالی نظارت استان تهران شکایت کردند و مجددا توسط هیئت های نظارت بخش یا شهرستان بررسی شدند که در نتیجه تعدادی از آنها دوباره تایید نشدند.


 
 
 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 22 تیر 1399 - 13:44:56 از آدرس: