تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
خزاعی: شرکت گسترده در انتخابات ناکامی دشمنان را به دنبال خواهد داشت
دوشنبه 20 خرداد 1392 - 08:37:37 |  حقوق بشر  > ایران

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اظهار داشت حضور گسترده و باشکوه ملت ایران دریازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باردیگر یاس و ناکامی را برای دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال خواهد داشت.
خزاعی: شرکت گسترده در انتخابات ناکامی دشمنان را به دنبال خواهد داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمد خزاعی در اظهاراتی در موسسه امام علی (ع) با تبریک میلاد ختم نبوت 'محمد مصطفی' و همچنین گرامیداشت پانزدهم خرداد و رحلت ملکوتی امام خمینی (ره) حضور آحاد ملت ایران در داخل و خارج از کشور در پای صندوق های رای را مهم و تعیین کننده دانست و گفت : هر رای که در صندوق های رای انداخته می شود، همچون تیر بر قلب دشمنان انقلاب و ملت ایران خواهد نشست.
وی تاکید کرد لازمه حفظ و گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی و میراث امام (ره) ، تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری می باشد.
نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل در تبیین ویژگیهای رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی تصریح کرد امام خمینی (ره) هم امام قلبها و هم امام اندیشه ها بودند.
وی اضافه کرد شور، عشق و عظمتی که در مردم ایران همزمان با روزهای انقلاب پدیدار شد، نشان داد که امام بر قلبها حکومت می کند، استقبال باشکوه و عظیم به هنگام ورورد ایشان، ودا تاریخی با امام امت و همچنین حضور گسترده در جنگ تحمیلی نمونه های از جایگاه امام در قبل توده ها بود.
خزاعی خاطر نشان کرد با پیروزی انقلاب اسلامی، مسلمانان و غیر مسلمانان به تبعیت از امام راحل گرایش پیدا کردند و وسعت مقام علمی، اجتماعی و مرجعیت حضرت امام خمینی (ره) باعث شد تا همه را به تبعیت از ایشان قانع سازد .
وی همچنین انتشار دیدگاهها و سخنرانی های امام خمینی (ره) در سالهای منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر ایران به رغم شرایط خفقان و سختگیری شدید رژیم شاه را نمونه ای از تاثیرگذاری شگرف اندیشه ها و کلام امام خمینی (ره) دانست .
سفیرکشورمان با اشاره به اینکه دشمنان در برهه های مختلف انقلاب اسلامی به دنبال ضربه زدن به اسلام و انقلاب بوده اند ،تصریح کرد: حوادث صدر اسلام به عنوان الگوئی در پیش روی ما قرار دارد و اگر می خواهیم زحمات زیادی که برای انقلاب اسلامی کشیده شده ،محفوظ بماند و دستاوردهای انقلاب حفظ شود، بایستی به فرمایشات و رهنمودهای خلف امام راحل یعنی مقام معظم رهبری عمل شود.
در ادامه این مراسم محسن اسلامی رایزن فرهنگی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک ایام بعثت، یاد و نام امام خمینی ره بنیانگذار انقلاب اسلامی و احیاگر مکتب محمدی وسیره علوی را گرامی داشت.
وی به هدف بعثت انبیا اشاره کرد و دو هدف را به عنوان اهداف اساسی بعثت انبیا برشمرد، معنا بخشیدن به زندگی انسان و ظهور استعدادهای معنوی انسان و هدایت و به کمال رساندن آن در گام نخست و در ادامه تحقق عدالت در جامعه دو هدف اصلی بعثت انبیای الهی است.
اسلامی تصریح کرد انبیا آمده اند تا اخلاق را در جامعه استوار سازند و این بواسطه نفی شرک و قبول توحید متصورخواهد بود.
رایزن فرهنگی نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در ادامه افزود : امام خمینی به عنوان رهرو واقعی پیامبر با تزکیه و تهذیب نفس به اقامه حکومت اسلامی پرداخت ودر جهت اقامه گفتمان محمدی زندگی خود را مصروف ساخت.
'امام راحل به حق احیاگر اسلام در قرن بیستم بود و با درک شرایط روز و با همراهی مردم ایران که عاشق و مومن به خدا و پیامبر و اهل بیت او هستند، توانست مکتب محمدی را در ایران تحقق بخشد و پایه گذار نظامی شود که هم اکنون منطقه و جهان به تاسی از مولفه های گفتمانی او نظیر استقلال،آزادی و در یک کلام بیداری اسلامی همت گمارده اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 28 مهر 1398 - 09:17:49 از آدرس: